środa, 12 lipca 2017

Book Tour z "Bez pamięci" Martyny Kubackiej"

                                                        "BEZ PAMIĘCI"
                                      Autor : Martyna Kubacka

Cześć :)
Oto właśnie nadeszła pora na drugi mój Book Tour.
Powiem Wam że ten jest zaskakujący gdyż...zdążyłam zupełnie zapomnieć, że wpisałam się na listę uczestników, a książka dotarła do mnie po ponad rocznej wędrówce, sądząc z pierwszego wpisu na okładce. I tu biję się w pierś,bo zapomniałam zrobić fotki książki i wpisów z nazwami blogów :( A wszystko przez to, że chciałam posłać ją jak najprędzej do kolejnej osoby z listy.
Książka jest autorstwa Martyny Kubackiej, i nosi tytuł "Bez pamięci". Wydana została przez wydawnictwo Lucky. To moja pierwsza styczność z tą autorką i jej twórczością, i mówiąc szczerze autorka zdała u mnie egzamin na dobrą lekturę.


Kasia budzi się w pięknym, nieznanym domu…
Dowiaduje się, że miała wypadek, a przystojny prawnik, który się nią opiekuje, jest jej narzeczonym. Czy jednak może mu zaufać? Co w tej historii jest prawdą, a co kłamstwem? Dziewczyna ze wszystkich sił stara się przypomnieć sobie swoją przeszłość i nie zdaje sobie sprawy z tego, że grozi jej poważne niebezpieczeństwo…
Pomiędzy dwojgiem ludzi, których los zetknął wbrew ich woli, rodzi się fascynacja i miłość. Czy uczucie będzie wystarczająco silne, żeby pokonało przeszłość i zmieniło przyszłość?
„Bez pamięci” to romantyczna opowieść o zaskakującej miłości, z fascynującym wątkiem kryminalnym w tle.

(Tekst z okładki książki)

Powieść "Bez pamięci" to historia młodej kobiety, Kasi która budzi się i nic nie pamięta. Ani domu w którym się znajduje, ani ludzi którzy się nią zajmują. A już na pewno nie pamięta mężczyzny który twierdzi że jest jej narzeczonym. Kobieta próbuje odzyskać swoją tożsamość zadając mnóstwo pytań ludziom którzy ją otaczają i jednocześnie starając się normalnie funkcjonować. Jednak już uzyskanie odpowiedzi na pytania, nie jest proste. Każda z osób mieszkająca we wspaniałym domu ma swoje tajemnice i tak naprawdę każda żyje własnym życiem.
Odzyskanie pamięci to długa i żmudna droga. W tym czasie wiele może się zmienić. Dlaczego to wszystko spotkało  właśnie bohaterkę? I dlaczego jest w tym, a nie innym miejscu? Czy odzyskanie wspomnień będzie bolesne czy wręcz przeciwnie? To wszystko właśnie znajdziecie na kartach tej powieści.

Autorka bardzo interesująco ukazała charakterystyki swoich bohaterów. Każda postać jest zaskakująca, pełna emocji i niespodzianek. Pokazuje jak czasem pozory nas zwodzą, jak można się pomylić w ocenie drugiego człowieka. I że obcy człowiek może stać się bliższy niż rodzina.
Czytając tę książkę trzeba się przygotować na całą barwę  uczuć. Można czuć bowiem lęk, niepewność, potem dreszczyk podniecenia i może też...zazdrości? ;)
Aczkolwiek trochę zabrakło mi szczegółów, rozwinięcia w końcowych rozdziałach. Wtedy myślę że książka byłaby (dla mnie) "pełniejsza" i nie czułabym malutkiego niedosytu ;)
Jednak zdecydowanie warto po nią sięgnąć.
A na zachętę cytat :

          "...jutro jest jak nowy rozdział powieści naszego życia i tylko od nas zależy,
                          czy będziemy kontynuować wątek z poprzedniej strony,
                             czy zdecydujemy się na nieoczekiwany zwrot akcji... "


Za udział w akcji Book Tour dziękuję inicjatorce Krystynie Meszka z bloga Literacki Świat Cyrysi -POLECAM! A znajdziecie go tutaj ➽ cyrysia.blogspot.com


Daję 5/8
Ilość stron : 288
Wydawnictwo : Lucky

1 komentarz: