środa, 12 czerwca 2019

Zapowiedź książki Violetty Domagały "Żądza" Cykl " Zabijcie wszystkich, Bóg swoich rozpozna." PATRONAT

                                                        Zapowiedź patronacka
                                                                   "ŻĄDZA"


                             CYKL :  "Zabijcie wszystkich, Bóg swoich rozpozna.
                                                   Autor: Violetta Domagała
                                                 Wydawnictwo : Novae ResWitajcie.
Mam ogromną przyjemność, przedstawić Wam kolejny PATRONAT Papierowych stron. Tym razem jest to książka zupełnie inna od tych, które dotąd znaleźliście na moim blogu. To książka oparta o fakty historyczne, gdzie fikcji jest naprawdę niewiele. Ta książka to ogromna miłość i pasja autorki- Violetty Domagały znanej dotąd z książki "Zamordować dziecko".
To książka dla której robię wyjątek, zagłębiając się w średniowieczne intrygi, historie możnych i pospólstwa. Gdzie miłość idzie w parze z nienawiścią i wyrachowaniem, wiara łączy z obłąkańczym pragnieniem władzy, a życie ludzkie niewiele znaczy.

Poniżej przedstawiam Wam opis.___________________________


Przełom XII i XIII wieku, Europa Zachodnia. Eleonora Akwitańska – najpotężniejsza kobieta ówczesnej Europy, udaje się w podróż do Kastylii, by wskazać przyszłą królową Francji. Podjęta przez nią decyzja szokuje wszystkich i na zawsze zmieni dzieje starego kontynentu. Tymczasem w Langwedocji coraz większa część możnowładców, drwiąc z kościelnych kar, zaczyna jawnie wspierać katarską społeczność. Katarzy od zawsze będący antagonistami wobec opływających bogactwem katolickich duchownych są solą w oku papieża Innocentego III. Owładnięty żądzą anihilacji heretyków umysł najważniejszej głowy Kościoła przygotowuje plan definitywnego rozwiązania langwedockich problemów.


Czym zawinili katarzy? W jaki sposób obsesyjne myślenie jednej osoby rozwinie się w ideę przyświecającą  możnym i duchownym katolickiej Europy? I jaką rolę w tym wszystkim odegra żądza? Pierwszy tom cyklu " Zabijcie wszystkich, Bóg swoich rozpozna w fascynujący sposób przedstawia zalążek wydarzeń, które przyczyniły się do anihilacji katarów. Wiara i herezja, miłość i wzgarda, cnota i grzech, posłuszeństwo i przekora nigdy przedtem ani potem nie były sobie bliższe...
(opis okładkowy)


__________________________


                                                         PREMIERA 26.06.2019

7 komentarzy:

 1. Gratuluję patronatu! Na pewno to świetna książka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Dziękuję! Ta książka, to mnóstwo faktów z okrutnych czasów średniowiecza. Wyjątkowa lektura❤️

   Usuń
  3. Kusi mnie okładką ale i fabułą :}

   Usuń
 2. Gratuluję patronatu :)
  pozdrawiam, Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń