piątek, 9 grudnia 2022

"Zaułek Spełnionych Marzeń" Elżbieta Stępień 16/2022 (340)

 


                        "ZAUŁEK SPEŁNIONYCH MARZEŃ"

                                                     CYKL: Czego nie wiesz o Aniołach
                                                        Autor : Elżbieta Stępień
                                             Wydawnictwo Literackie Białe Pióro

Witajcie.
Dziś chciałabym Was zaprosić na kolejne już spotkanie z cyklem "Czego nie wiesz o Aniołach".
Autorka na podstawie historii swoich bohaterów pokazuje, jak skomplikowane są losy ludzkie, i jak bardzo czasem przydałaby się ingerencja Anioła Stróża.
-------------------------------

Zaułek Spełnionych Marzeń to już trzecia powieść z cyklu Czego nie wiesz o Aniołach. Na czytelników czeka tym razem męski bohater i jego mroczna przeszłość, zło i dobro zmieszane w tyglu jego ambitnego serca. Podążmy za nim pełnymi smaków i szemranych interesów ulicami Warszawy aż w zakamarki Częstochowy, gdzie zakłada restaurację o niepowtarzalnej nazwie niosącej nadzieję na dobro, które spotkać może każdego, kto do niej zajrzy. Czy Szymonowi uda się pokonać demony przeszłości i odzyskać utraconą miłość ukochanej kobiety? Jak wiele zniesie jego żona i czy będzie w stanie przebaczyć mu zło, jakiego przez niego doświadczyła?

„Nie wiedział, jak się zachować, co powiedzieć. Tysiące razy wyobrażał sobie ich ponowne spotkanie, a teraz po prostu zamarł. Czas jak gdyby stanął w miejscu. Nieważne było zaskoczenie malujące się na twarzach innych. Ludzie toczyli rozmowy, słońce przedzierało się przez jesienne liście, kelnerki krążyły pomiędzy stolikami, a oni stali wpatrzeni w siebie, jakby nikt i nic poza nimi nie istniało”.

Wyobraźcie sobie miejsce, w którym spełniają się marzenia, gdzie każdy czuje się szczęśliwy. To tam zagościł Anioł do zadań specjalnych, aby otulić skrzydłami miłości bohatera powieści. Co kryje się za samotnością właściciela „Zaułka Spełnionych Marzeń”? Jaka tajemnica spowija jego serce? Czy Anioł doprowadzi do szczęśliwego zakończenia? Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.

Kolejna powieść Elżbiety Stępień niesie z sobą ogromny ładunek emocjonalny. Jest tu miłość, kariera i trudne wybory, a fabuła poprzez wątek sensacyjny ociera się o kryminał. Ta powieść sprawi, że wasze serca zadrżą nad losem bohaterów, po policzkach popłyną łzy wzruszenia, smutku, ale też i radości.
(opis okładkowy)

------------------------------

                                                                           ****

"...na świecie istnieje i dobro, i zło. Otacza nas, kusi.Tylko od nas samych zależy, czy damy mu sobą zawładnąć. Jest wszędzie, nie uciekniemy od tego. Tylko nasze wybory wpływają na to, jak żyjemy. Jeśli skupimy się na tym, co dobre i wartościowe, takie będzie nasze życie, co nie oznacza, że zło nagle zniknie."                                                              ****


To już trzecia odsłona cyklu Czego nie wiesz o Aniołach i szczerze mówiąc, ciężko byłoby mi wybrać tę ulubioną. Tym razem autorka zaprasza nas do Częstochowy, a ponieważ to moje miejsce urodzenia i miasto, z którym wiąże mnie mnóstwo pięknych wspomnień, z tym większą przyjemnością podążałam śladami bohaterów.

Kiedy poznajemy Szymona, głównego bohatera nic nie zapowiada, że jego życie okaże się tak burzliwe. Zwyczajny student z marzeniami, chwytający się różnych prac, by związać koniec z końcem i jeszcze pomóc matce. Jedno pechowe zamówienie sprawi, że jego życie wywróci się do góry nogami, a on sam, niestety pogubi się omamiony przez piękną, niebezpieczną Gabi. Gonitwa za pieniądzem, szemrane interesy mają to do siebie, że wpadasz w pułapkę i nie możesz odejść tak po prostu.
Gabi to rozpieszczona jedynaczka, która zawsze ma czego zapragnie. Niestety nie ma za to skrupułów, że po drodze do celu idzie po trupach i to dosłownie. Krzywdzić ludzi sprawia jej po prostu przyjemność a zemsta to jej drugie imię.
Gosia to zupełne przeciwieństwo Gabrieli. Przyzwoita, uczciwa, wrażliwa na krzywdę innych, będzie musiała wiele przejść i wycierpieć w imię miłości do Szymona. Czytając, bardzo jej współczułam, i nie dziwiłam się wyborom, jakie podejmowała. W jej przypadku stwierdzenie, że miłość wszystko zwycięży, są naprawdę prawdziwe, a zarazem bolesne."Zaułek Spełnionych Marzeń" to powieść, w której Anioł po raz kolejny pod swoje skrzydła dostaje pogubionych ludzi. Mimo że z całych sił stara się być im pomocny, tym razem nie jest to takie proste, kiedy do akcji wkraczają niebezpieczni bandyci, którzy nie tylko chcą poróżnić przeznaczonych sobie ludzi, a wręcz czyhają na ich życie.
Po raz kolejny też, czytając, zachwycałam się tekstami Anioła. Mądre, ciepłe, pełne życiowych prawd i nadziei zdania, wręcz otulają jak anielskie skrzydła.

Elżbieta Stępień tym razem przestrzega czytelników przed lekkomyślnym wikłaniem się w szemrane interesy, czy pokusą łatwych pieniędzy. W swojej książce pokazuje, że nie ma nic za darmo, a żadne pieniądze nie są warte ryzyka utraty najbliższych ci osób.
Sama miłość ma tu różne oblicza, każde niezmiernie ważne w tej historii, jedne prawdziwe i pełne emocji, inne zaś na pokaz, by uzyskać własne korzyści.
Nie mogę nie wspomnieć o tytułowym "Zaułku Spełnionych Marzeń". To miejsce, gdzie nasz główny bohater dostaje drugą szansę. Może tu nie tylko naprawić swoje życie, ale przy okazji co nie mniej ważne, daje szansę na nowe życie wielu innym ludziom. Mała restauracja okaże się niezwykle ważnym tłem kluczowych wydarzeń dla naszych bohaterów. A ponieważ sama bardzo lubię częstochowski Stary Rynek to powiem Wam w sekrecie, że mam swój typ! Jedna z restauracji, byłaby idealna! Odpowiada mi i klimat tamtego miejsca i nadzwyczajny personel, ale... dajcie się i wy ponieść fantazji.
Zapraszam do sięgnięcia do tej lektury pełnej pięknych cytatów, dramatycznych wydarzeń i bolesnej, ale za to jakże cennej miłości, o którą warto walczyć ile sił.


                                                                    

                                                            ****

"Czasami wystarczy prosty gest, by ludzie znów w siebie uwierzyli."


                                                            ****


Daję : 10/10
Ilość stron : 327
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Współpraca barterowaZa egzemplarz do recenzji dziękuję Autorce- Elżbiecie Stępień.

4 komentarze:

 1. Poprzednie części cyklu bardzo mi się podobały, więc potem tytuł również sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o tej ksiazce, ale brzmi naprawdę imponująco ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie - najlepszą wróżką w Polsce jest Alicja
  wróżbę online można zamówić szybko i bezpiecznie na stronie wróżka online Wróżbę otrzymujemy do 60 - 90 minut na email. Wykonuje. również oczyszczanie energetyczne. i rytuały miłosne na naprawę związku lub powrót osoby na której nam zależy. Ja zawsze zamawiam na stronie http://wrozkaalicja.pl

  OdpowiedzUsuń