niedziela, 3 września 2017

Krystyna Mirek i "Prawdziwa miłość"
                                        Cykl Saga Rodu Cantendorfów . Tom III
                                    "PRAWDZIWA MIŁOŚĆ"
                                            Autor: KRYSTYNA MIREK                                                                                        Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI

Witajcie.
Korzystając z deszczowej, leniwej niedzieli napisałam dla Was kolejną recenzję.
Tym razem proponuję wycieczkę do XIX- wiecznej Anglii na spotkanie z rodem Cantendorfów .
Cykl SAGA RODU CANTENDORFÓW liczy sobie trzy tomy, a "Prawdziwa miłość" Krystyny Mirek to jej część finałowa.

                                                                      ***
Zamek Cantendorf długo skrywał w swoich murach mroczną tajemnicę. Strażniczka sekretu wyjawia go przed śmiercią hrabiemu Aleksandrowi. Jeśli dziedzic ujawni poznaną prawdę, straci wszystko: majątek, tytuł i zamek. Skoro ostatni świadek umiera, mógłby milczeć. Jaką decyzję podejmie?
Lady Isabelle Adler, kochanka hrabiego, wreszcie wygrała długoletnią wojnę. Jest o krok od ślubu z Aleksandrem. Czy ta przebiegła intrygantka, w której rękach spoczywa los dziecka, jedynej prawdziwie kochanej przez nią istoty, zdobędzie się na odważną decyzję? Czy uda jej się odnaleźć w sobie dawną dziewczynę z prostymi i czystymi marzeniami?
Wiedźma Alice wyrywa Kate z objęć śmierci. Czy dramatyczne przeżycia sprawią, że dziewczyna spojrzy na świat inaczej? Co w życiu jest naprawdę ważne? Czy na tej liście znajdzie się miłość do Aleksandra – mężczyzny z bogatą przeszłością – która nie daje o sobie zapomnieć?
W pustym zamku Cantendorf hula wiatr. Który z jego mieszkańców powróci w stare mury z nową nadzieją? Komu uda się złapać i zatrzymać szczęście?
Opowieść o sile kobiecych więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne.
(źródło opisu : Wydawnictwo Edipresse Książki)                                                                                                                                       ***

"Prawdziwa miłość" to trzeci i ostatni tom Sagi Rodu Cantendorfów, autorstwa Krystyny Mirek którą dotąd znaliśmy, jako autorkę książek współczesnych. Jednak saga ta nie odbiega stylem od innych jej powieści.
Przyznam się, że osobiście zaczęłam tę sagę od ostatniego tomu, i mimo iż wcześniej nie znałam wcześniejszych losów bohaterów, przeczytałam ją jednym tchem. Bardzo łatwo przeniosłam się w ten wręcz bajkowy świat, bo przecież księżniczki, wiedźmy z tym nam się kojarzą najbardziej, prawda? W "Prawdziwej miłości" poznajemy dalsze losy bohaterów sagi. Hrabia Aleksander który przez całe życie czuł się zagubiony w rodzinie Cantendorfów, odkrywa że nie jest tym, kim wmawiano mu że jest. Mało tego, odkrycie kto jest prawowitym dziedzicem, całkowicie dezorganizuje życie na zamku. Służba chodzi własnymi ścieżkami, planowany ślub Aleksandra z Isabelle nie dochodzi do skutku, gdyż ta nagle postanawia poświęcić swą miłość(nie,nie!nie do hrabiego!) do luksusu i ucieka do prawdziwego ojca jej dziecka. Wiedźma Alice za sprawą zaginięcia i późniejszej choroby gospodyni zamku, staje się stałą bywalczynią tej posiadłości co ma swój cel. A Kate? Gdzie w tym wszystkim jest miejsce tej nieszczęśliwej po zdradzie ukochanego dziewczyny, która nieomal umiera z rozpaczy? Co zrobi na wieść że Aleksander to porwane niegdyś dziecko, które nie ma praw do tytułu i majątku? Czy jest jeszcze szansa dla tych dwojga, po ucieczce i wyznaniu Isabell? Czy Aleksander odnajdzie swe korzenie, a miłość i szczęście wreszcie zagości w murach wydawałoby się, przeklętego zamczyska? Tego dowiecie się w trakcie lektury.Książka, a właściwie saga (bo czytam pozostałe części!) to cała Krysia Mirek. Pełna rodzinnego ciepła, miłości, nadziei na lepsze jutro. W tej książce znajdziecie wszystkie emocje które towarzyszą dzisiejszym, współczesnym rodzinom. To książka z przesłaniem ponadczasowym, że kłamstwa zawsze wychodzą na jaw. Że nienawiść zostanie pokonana miłością. I że warto walczyć w imię własnego szczęścia. To powieść idealna dla współczesnych romanty(księżni)czek :)

Ulubiony cytat :

"Nie każdy musi pragnąć wielkości - westchnęła Amelia. W zwyczajnym świecie też jest wiele piękna, jeśli jest ono świadomym wyborem "

Daję : 7/8
Ilość stron : 331
Wydawnictwo : Edipresse Książki


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu :


2 komentarze:

  1. Wczoraj w bibliotece uśmiechała się do mnie ta książka, ale z wielką przykrością musi na mnie jeszcze poczekać, bo najpierw wolałabym przeczytać dwa pierwsze tomy, które były w wypożyczeniu. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie polecam czytanie trylogii kolejno :) Warto czasem chwilę poczekać.Chociaż sama nie żałuję, i czytam od końca ;) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń