środa, 27 września 2017

Propozycje pióra Beaty Pawlikowskiej - Kalendarz 2018 oraz Poradnik- Kurs pozytywnego myślenia

        
     "KALENDARZ DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO"
                                 Autor : BEATA PAWLIKOWSKA

Cześć:)
Ostatnio buszując po księgarniach, zauważyłam że zaczęło się pojawiać na rynku masę kalendarzy na nadchodzący rok 2018.
Więc kiedy zaprzyjaźnione wydawnictwo Edipresse Książki zaproponowało mi recenzję takowego, stwierdziłam że dlaczego nie?
Od lat noszę kalendarze w torebce, służą jako notatniki, przypominajki... A po ostatnich doświadczeniach z urlopu wybrałam taki :

Nowy sposób, żeby nauczyć się języka angielskiego. Kalendarz na Nowy Rok pełen angielskich niespodzianek. Krótkie wyrażenia i przysłowia, wyjaśnienia ciekawostek językowych,ćwiczenia do wykonania w wolnej chwili. Prosta, fonetyczna wymowa wszystkich angielskich słów!

 • kalendarz do nauki języka angielskiego Beata Pawlikowska
 • posiada kalendarium na 2018 rok, słówka i wyrażenia w języku angielskim, ćwiczenia gramatyczne, zapisy fonetyczne
 • liczba stron: 224
 • oprawa: twarda
 • wymiary: 14,3 cm, 20,3 cmAutorką tego kalendarza jest  Beata Pawlikowska polska podróżniczka, pisarka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka, ilustratorka książek.
  Kalendarz jest świetny! Piękna, twarda okładka, mocne grubsze strony, na pewno zniesie nie jedno przekładanie z torebki do torebki. Lewa część stron kalendarza to karty podzielone na 7 dni tygodnia, Mamy zaznaczone święta, imieniny. prawa zaś to mnóstwo miejsca na notatki. Z tym że na górze mamy zadania do wyuczenia.Są to słówka, zdania. Pisane i po polsku i po angielsku z fajnym opisem fonetycznym każdego z nich. Autorka kalendarza podpowiada też jak wymawiać słówka by akcentować literki.
  Kalendarz zawiera mnóstwo podstawowych zwrotów które każdemu początkującemu ułatwią życie na wycieczce ;)
  Plusem jest to, że moim zdaniem taka nauka każdego dnia po kilka słówek, zwrotów, a czasem zdań nie powinna nam przynieść większej trudności. Fajnie też że dużo zdań jest zwyczajnie motywująca czyli

                               "THINK POSITIVE" (Myśl pozytywnie!)

   Mało tego, na prawej stronie mamy malutkie rysunki, czasem wystarczy go zeskanować by posłuchać muzyki!!! Np. w wykonaniu Seala ;)

  Myślę że z takim kalendarzem rok 2018 będzie wyśmienity. A czy nauczę się choć podstaw języka angielskiego? Bo przecież better late than never ;) Mam cichą nadzieję ;) no i ....

                                       I BELIEVE IN MIRACLES !  Daję : 8/8
  Ilość stron : 223
  Wydawnictwo : Edipresse Książki           
  KURS POZYTYWNEGO MYŚLENIA
               
  "DZIAŁAM EFEKTYWNIE"
                Autor : BEATA PAWLIKOWSKA

  Jak polubić samego siebie,
  - jak odzyskać poczucie celu,
  - jak nauczyć się w wiary w siebie,
  - jak odzyskać siłę,
  - jak nauczyć się być znów sobą,
  - jak odnaleźć się wśród ludzi,
  - jak nauczyć się myśleć pozytywnie,
  - jak zaprzyjaźnić się z własnym ciałem,
  - jak wyprostować poplątane emocje,
  - jak uporządkować chaos w duszy,
  - jak odzyskać wewnętrzną równowagę,
  - jak odnaleźć swoje miejsce w świecie,
  - jak porzucić dawne błędne przekonania,
  - jak odzyskać poczucie własnej wartości
  i stać się wreszcie szczęśliwym człowiekiem.
  Kurs pozytywnego myślenia. Kurs nowego myślenia o sobie i o świecie.
  Co miesiąc nowa książka z nowymi ćwiczeniami.(opis wydawcy)
  Drugą moją propozycją na jesienną chandrę, deszczowe dni i długie wieczory jest poradnik a właściwie kurs, pozytywnego myślenia. Cały kurs to seria 12 książek, ta z którą miałam okazję się zapoznać zawiera mnóstwo odpowiedzi na pytania, które dręczą nas każdego dnia. Autorka serią ćwiczeń, porad, wyjaśnień nurtujących nas problemów, sytuacji chce nam pokazać jak efektywnie zaprowadzać korzystne zmiany w naszym życiu. Chce nas nauczyć podejmowania decyzji które będą świadome i pozytywne. Ten kurs to jakby rodzaj naszego kalendarza i pamiętnika, bowiem ćwiczenia wykonujemy każdego dnia. Codziennie tylko jedno. Czytamy cały tekst na konkretnej stronie, wpisujemy datę i nasze przemyślenia po przeczytaniu. Beata Pawlikowska przekonuje ,że aby inaczej spojrzeć na otaczający nas świat należy "przetrzeć okulary" przez które teraz na niego spoglądamy, bo przecież on będzie wtedy wyglądał zupełnie inaczej. Nabierze barw, jasności i wyraźności.
  Cały kurs napisany jest prostym językiem, bo przecież człowiek który potrzebuje wsparcia potraktuje te rady, wskazówki, jak rozmowę z przyjacielem.

  Osobiście do tej pory znałam Beatę Pawlikowską bardziej od strony książek typowo podróżniczych, jako dziennikarkę, felietonistkę i pewnie już mało kto pamięta żonę Wojciecha Cejrowskiego z którym współtworzyła programy podróżnicze. Tym razem poznałam nieco inną jej stronę. Kalendarz przyjęłam z zachwytem a kurs z ogromnym zaciekawieniem(mimo że, przyznaję bez bicia jestem urodzoną optymistką :)) ) Nie napiszę na chwilę obecną jak się sprawuje w życiu codziennym, bo zamierzam sprawdzić dzień za dniem co wyniknie z takiej naszej "współpracy". Może kiedyś będzie z tego fajny post ;)


  Daję : 8/8
  Ilość stron : 231
  Wydawnictwo : EDIPRESSE KSIĄŻKI
  Premiera : Wrzesień 2017


  Za kalendarz i książkę dziękuję Wydawnictwu :


                     


5 komentarzy:

 1. Kalendarz wydaje się być bardzo pomocny jeżeli chodzi o planowanie, ale i rozwój chociażby naszego angielskiego :) Niestety ja się nie skuszę, bo mam już kupiony planner, więc nie potrzebuję już kalendarza... Może na przyszłe lata :)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)
  oliviaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze nie mam kupionego na przyszły rok, więc się zastanawiam. Próbuję się zdecydować między tym a Czaromarownikiem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię kalendarze z dużą ilością miejsc do pisania , więc ten ma sporo plusów:)Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Zastanawiam się właśnie nad zakupem kalendarza. Zastanowię się nad tym, bo właśnie też lubię jak jest sporo miejsc do pisania :)

  OdpowiedzUsuń