poniedziałek, 25 listopada 2019

Recenzja PATRONACKA "Jak przeżyć trudne chwile i nie zwariować." Poradnik z przymrużeniem oka. Marlena Rytel 101/2019 (181)               "JAK PRZEŻYĆ TRUDNE CHWILE I NIE ZWARIOWAĆ"

                                           Poradnik z przymrużeniem oka
                                                        Autor : Marlena Rytel
                                                     Wydawnictwo : Acomitam

                

Cześć.
Lubicie, korzystacie z poradników? Ja, mówiąc szczerze, nie bardzo. Jednak sięgając po książkę Marleny Rytel, wiedziałam, że nie znajdę tam porad jak się wyciszać, uprawiać jogę, czy robić plan dnia. To poradnik, jak ona przetrwała, z czym musiała walczyć i co jej pomogło w trudnych chwilach. To książka o nauce na własnych błędach.
______________________

Czy samotne rodzicielstwo musi kojarzyć się ze smutkiem i trudnościami? Czy wszystkie poradniki muszą być pisane w sposób całkowicie poważny? Polska autorka o własnych doświadczeniach na wesoło! "Jak przeżyć trudne chwile i nie zwariować" to bardzo osobisty poradnik - nie poradnik dla samotnych, o samotnych oraz potencjalnie samotnych kobietach. Trudne tematy okraszone dużą dawką humoru! UWAGA! Tylko dla osób z dystansem do siebie i świata!
Opis wydawcy

_____________________


W tej książce nie ma konkretnych bohaterów. Są za to bardzo realne przykłady ludzi, którzy przeszli w swoim życiu wiele i nie dały się złamać losowi.
Autorka nie daje w swoim poradniku gotowych, złotych rad, jak zmienić swoje życie, to nie ten typ książki. Ona jedynie na przykładzie własnych doświadczeń, daje delikatne wskazówki, jak obserwować swój związek, otaczających nas ludzi. Udowadnia, że prawdziwa siła drzemie w nas samych, tylko musimy się zdobyć na odwagę, zrobić pierwszy krok i udowodnić, że jak nie my to kto?! Że nikt inny, tylko my sami mamy największy wpływ na popełniane błędy i naszą przyszłość.

Książkę czyta się rewelacyjnie, a to wszytko dzięki niezwykle obrazowemu językowi autorki. Nie boi się mówić tego, co myśli, a to sprawia, że w lekturze nie brak zabawnych sytuacji i szczerze się śmiałam przy niektórych scenkach sytuacyjnych.
Książka podzielona jest na rozdziały tematyczne, znajdziemy co nieco o charakterach naszych partnerów, ludziach, którzy tylko czyhają na nasze potknięcia, samotnym rodzicielstwie czy autorytetach. Książka wzbogacona jest też kilkoma rysunkami autorki, doceńmy to, bo jak sama twierdzi, do Kossaka to jeszcze jej trochę brakuje ;)

Komu mogę polecić ten poradnik? Na pewno komuś, kto przechodzi zawirowania życiowe, kto szuka czegoś motywującego, bo nic nie pomaga bardziej niż obserwowanie problemów innych, szczególnie jeśli poradzili sobie w życiu. To poradnik dla osób z dystansem do siebie, poczuciem humoru, więc właśnie dla Ciebie! ;)
                                        


                                                               PREMIERA 25.11.2019
Daję : 10/10
Ilość stron : 193
Wydawnictwo : AcomitamZa egzemplarz do recenzji i możliwość patronowania książce, dziękuję autorce Marlenie Rytel, oraz Wydawnictwu Acomitam.

10 komentarzy:

 1. Serdecznie gratuluję patronatu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za polecenie. Każdy z nas ma większe, czy mniejsze zawirowania...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ta książka pozwala spojrzeć na niektóre problemy inaczej 😉

   Usuń
 3. Lubię poradniki, gdyż można z nich co nieco się dowiedzieć a nawet nauczyć. Ten wydaje się ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam doświadczenia w czytaniu poradników. Jednak ten, nie mówi jak żyć, a pokazuje jak można popełniać błędy... 💚

   Usuń
 4. Chyba nie zdarzyło mi się jeszcze czytać poradnika :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem można sobie w głowie wszystko lepiej poukładać, po przeczytaniu takiej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! Dlatego zachęcam do sięgniecia po tę pozycję 💚

   Usuń