środa, 16 marca 2022

"Chłopak z sąsiedztwa" Alexa Lavenda 4/2022 (328)

 


                                 "CHŁOPAK Z SĄSIEDZTWA"

                                                     Autor : Alexa Lavenda
                                              Wydawnictwo : Lipstick Books

Cześć.
Książka, o której napiszę dziś kilka słów, miała niedawno swoją premierę. To moje pierwsze spotkanie z piórem tej autorki, więc byłam bardzo ciekawa, co znajdę w środku.
Zapraszam.

----------------------------------

On przystojny buntownik, który kocha motocykle, ale nie lubi samego siebie. Młody mężczyzna z przeszłością, która pozostawiła blizny na jego ciele i psychice.
Nie wierzy w miłość ani w to, że jest jej wart, a kobiety zmienia jak rękawiczki.
  Ona delikatna, ciepła i pełna empatii, kocha się w nim od zawsze i ma nadzieję, że ON w końcu zauważy w niej atrakcyjną kobietę, nie tylko siostrę swojego przyjaciela.
Liwia i Igor znają się od dzieciństwa, kiedy Igor ma dwadzieścia lat, rodzinna tragedia zmusza go do opuszczenia miasteczka, w którym do teraz mieszkał. Liw wierzy, że on jest miłością jej życia i czeka na jego powrót…
  Co wydarzy się, kiedy tych dwoje spotka się ponownie? Czy obezwładniające przyciąganie, chemia i fascynacja mogą przemienić się w miłość?...

-------------------------------
                                                                               ****

"Nie zawsze lubiłem się z ciszą i spokojem, bo w ciszy nazbyt głośne stawały się moje myśli, a te nie były zbyt kolorowe."


                                                                        ****
Główni bohaterowie powieści "Chłopak z sąsiedztwa" to Liwia i Igor.
 Znają się niemal od zawsze. On, najlepszy przyjaciel jej starszego brata, zawsze traktował ją jak młodszą siostrę, chronił, opiekował się nią.
Ona z czasem dorastania zaczyna widzieć w nim coś więcej, niż tylko fajnego kumpla, jednak czuje, że jest za młoda, by mógł zwrócić na nią uwagę.
Sytuacja rodzinna zmusza chłopka do wyjazdu na kilka lat. Liwia dorasta, rozkwita i wciąż całym sercem kocha. Kiedy miłość jej życia znów wraca nad Solinę, nie będzie jej łatwo przekonać Igora, że warto kochać, a on sam zasługuje na jej uczucie.


Będę nieco nudna, ale znów zacznę od tego, że pierwsze co mnie "kupiło", to okładka tej książki. Ile ja bym dała, żeby niektóre wydawnictwa tak się starały.
Jeśli zaś chodzi o zawartość, to myślę, że wielu czytelników będzie zadowolonych. Dla mnie ta historia ma fantastyczny potencjał, chociaż mam wrażenie, że nie do końca wydobyty.

Mamy tu sprawdzony motyw, gdzie relacja toczy się pomiędzy młodszą siostrą i kumplem brata, ja sama bardzo lubię takie historie.
Jest mroczna przeszłość bohatera z morałem, i to nie byle jaka, bo niestety alkoholizm to choroba cywilizacyjna, gdzie cierpią całe pokolenia. Picie bez umiaru potrafi doprowadzać do dramatycznych sytuacji, które niestety często kończą się traumami. Autorka za pomocą romantycznej historii, podpowiada jak można pomóc ludziom, szczególnie młodym, będącym ofiarami przemocy domowej.
Czytając czuć emocje między Liwią, Igorem i ich najbliższymi. To ciepło,  wyczuwalne zaufanie sprawia, że książka ma taką lekkość.
Bardzo podobało mi się budowanie tego związku, tak od kumplowania, przyjaźni, po intymną relację, która sypie tutaj dosłownie iskrami.
Nie łudźcie się, że dramaty dotyczyć będą tylko przeszłości, to złe charaktery czają się dosłownie wszędzie, a jak wiadomo, los lubi wystawiać nas na próby, co dopiero przy pomocy zdolnej pisarki ;)                                                                               ****

"Chcę tobą oddychać...
Chcę słyszeć twój cudowny śmiech, widzieć to ciepło i miłość w twoich oczach i wynagrodzić ci cały ten czas kiedy na mnie czekałaś. Tera ja czekam na ciebie i będę tak trwał..."


                                                                         ****Mam tylko wrażenie, że końcowa część powieści, jest taka, jakby odrobinę na skróty, przez co dla mnie łatwo było przewidzieć co się zdarzy. Mój nos mi jednak mówi, że Alexa ma to coś, i z ciekawością sięgnę po kolejną jej książkę.
Daję : 7/10
Ilość stron : 286
Wydawnictwo : Lipstick Books
Współpraca barterowa

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Lipstick Books
2 komentarze:

  1. Nie wiem...
    Może kiedyś dam jej szansę, ale nie jestem pewna

    OdpowiedzUsuń
  2. Książkę mam w najbliższych planach i już się cieszę, że będę mogła poznać tę historię.

    OdpowiedzUsuń