piątek, 8 listopada 2019

"Zapomnij o nim " Małgorzata Garkowska 96/2019 (176)

                                

                                          "ZAPOMNIJ O NIM"

                                               Autor : Małgorzata Garkowska
                                                  Wydawnictwo : Zysk i S-ka

Witajcie.
Po raz kolejny mam przyjemność przedstawić Wam książkę Gosi Garkowskiej. Autorka ta pisze historie, które głęboko zapadają w pamięć. Bohaterowie, zwroty akcji są tak barwne, wyraziste, dopieszczone, że czujesz się częścią całej fabuły. Zapraszam.
__________________________

Miłość wszystko wybacza, ale czy na pewno?
Artur jest człowiekiem poukładanym i solidnym. Narzeczona, praca, mieszkanie. I konkretne plany na przyszłość. Wciąż jednak – sam nie wie dlaczego – wraca myślami do nieznajomej ze sklepu, której próbował pomóc.
Anna myślała, że ma wszystko. Spokojna praca w rodzinnej firmie, przygotowania do ślubu, dziecko w drodze. Jedno wydarzenie wszystko zmienia. Zostaje sama z mnóstwem pytań bez odpowiedzi.
Ewelina zjawia się w Zamościu z jedną walizką w ręce. I jednym celem: chce odnaleźć mężczyznę, w którym się zakochała. I który jest ojcem jej dziecka. Sama, bez pracy, próbuje sobie radzić w nowej rzeczywistości.
Trzy osoby w przełomowym momencie życia. Co się wydarzy, gdy ich ścieżki się przetną? Czy uda im się wykorzystać swoją szansę? I czy miłość będzie miała też jasną stronę?
(opis okładkowy)

__________________________


                                                                         ****

"Kolejne kłamstwo?Też w imię budowania idealnej ułudy dla mnie? Żebym żyła w przekonaniu, że stanowimy idealną rodzinę?


                                                                         ****
Artur, Anna i Ewelina to postaci pierwszoplanowe tej powieści. Wokół nich toczy się cała akcja, a pewne momenty, kiedy znajdują się na zakrętach życia, sprawiają że ich ścieżki się łączą.
Każde z nich ma zupełnie inne życie, plany, status materialny. Stopniowo poznajemy ich codzienność, związki, ból i strach. Co sprawi, że Artur pozna Annę, Anna Ewelinę? Jakie wydarzenia uruchomią lawinę decyzji, które podejmą bohaterowie? O tym wszystkim przeczytacie w powieści.


"Zapomnij o nim" to już piąta powieść autorki, a ja z zachwytem stwierdzam, że tej niegdyś nieśmiałej debiutantce, idzie coraz lepiej i nie zawodzi w żadnej z książek.
Jej powieści są bardzo refleksyjne, poruszające najczulsze struny duszy czytelnika. Ona nie pisze lekkich, prostych tekstów.

Każda z powieści porusza bardzo ważne tematy, gdzie sednem są wybory, decyzje ludzi, które zmieniają ich życie na zawsze. Tak samo jest w najnowszej książce.
Gdybym miała wybrać bohatera, który najbardziej przypadł mi go gustu, to chyba byłaby to Anna. Kobieta z klasą, umiejąca się zachować w każdej sytuacji. mimo że jej samej los nie oszczędzał. Najbardziej drażniła mnie Ewelina, bardzo naiwna dziewczyna z ogromnym zasobem szczęścia, które spotka ją, kiedy najbardziej tego potrzebuje.
Bardzo ciekawie autorka doprowadziła do połączenia dróg tych trzech osób. Tak jak w życiu, czasem zdarza się coś, co zmienia wszystko. Chwilami wydawałoby się, że w tej powieści tragedia goni tragedię, ale w ogólnym rozrachunku niewiele bym zmieniła.


                                                                   ****

                                                        ... Już się nie bój
                                                     - I ja też jestem inna.
                                                - Dlatego nie musisz się bać."


                                                                   ****

Ta książka to taki swoisty przekaz, że wszystko dzieje się w naszym życiu po coś, że warto pomagać innym, być dociekliwym, ostrożniejszym. To przypomnienie o tym, jak ważna jest rodzina, oparcie w bliskich, zaufanie i wybaczenie, a także o tym, że czasem coś się kończy, by coś mogło zacząć od nowa.
Jeśli szukasz mądrej, ciekawej książki z odrobiną romansu, tajemnicami z przeszłości, dramatycznymi zwrotami akcji to powieść właśnie dla ciebie.

Bardzo polecam.
Daję : 9/10
Ilość stron : 304
Wydawnictwo : Zysk i S-kaZa egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka11 komentarzy:

 1. Ciekawa recenzja. Dzięki za polecenie. Niebawem książka zawita u mnie, z czego bardzo się cieszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka czeka na moim czytniku, więc bardzo się cieszę, że ją polecasz. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam te książkę i bardzo mi się ona podobała ☺️
  Pozdrawiam
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie chwilkę leżała na półce, ale bardziej że wskazań lekarskich niż braku czasu😉 Bardzo lubię książki tej autorki. Pozdrawiam ❤️

   Usuń
 4. Taka książka w sam raz dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. To ja dziękuję za kolejną niesamowitą historię ❤️

   Usuń