piątek, 3 kwietnia 2020

"Zdradzona" Magdalena Krauze PATRONAT 19/2020 (209)


                                         "ZDRADZONA"

                                               Autor : Magdalena Krauze
                                                 Wydawnictwo : Jaguar
Cześć.
Książka idealna na trudny czas? To właśnie dziś chcę Wam zaproponować. Z jednej strony lekka powieść obyczajowa, z drugiej zaś piękny zbiór argumentów, że my, kobiety, mamy w sobie wyjątkową siłę, by podnieść się z kolan, gdy nasz świat się sypie.
_____________________________

Joanna jest po czterdziestce. Ma wymarzony dom, satysfakcjonującą pracę, w której spodziewa się awansu, cudowne dzieci oraz wspaniałego męża. Ostatnimi czasy mąż jest jakby mniej wspaniały, bardzo często wyjeżdża na delegacje, a kiedy jest w domu, nie rozstaje się z telefonem. Joanna nie może zrozumieć zachowania Roberta, ani dystansu, jaki nagle pojawił się między nimi. Dzięki skutecznym namowom sąsiadki, podstępem przechwytuje telefon męża.
Czy po tym co znajdzie w telefonie Roberta będzie umiała stawić czoło faktom?
Czy znajdzie w sobie siłę, aby uporać się z katastrofą we własnym życiu i być przy tym wsparciem dla przyjaciółki, która teraz bardzo jej potrzebuje?
(opis wydawcy)

____________________________

                                                                           ****"Miłość sama cię znajdzie albo ty ją i nawet się nie spodziejesz kiedy, bo najczęściej bywa tak, że miłość naszego życia pojawia się zaraz po życiowym błędzie."
                                                                           ****Joanna, kobieta po czterdziestce ma dwójkę dzieci, fajną satysfakcjonująca pracę, piękny (co prawda na kredyt) dom i męża, który ostatnio ją coraz bardziej zaniedbuje. Wieczne delegacje, kąśliwe uwagi i wkradający się w związek chłód pewnie nie zwróciłyby aż tak jej uwagi, gdyby nie rozmowa z sąsiadką, starszą panią, z którą się zaprzyjaźniają. Kiedy pójdzie za radą starszej kobiety, jej życie już przestanie być takie samo.


To kolejna książka Magdaleny, której mogłam patronować, za co jestem jej niezmiernie wdzięczna, gdyż cierpliwe czeka na tę recenzję, a mogła mnie po prostu zastąpić tabunem innych, może i lepszych blogerek :)

Kolejny raz autorka pisze o życiu, takim, jakie ono jest. Bez upiększeń, złudy, że wszytko jakoś to będzie, samo się ułoży. Otóż moi drodzy czytelnicy, właśnie nie. Życie się jakoś nie układa samo, to my, tak jak Joanna, nasza bohaterka, musimy stawić mu czoła, dokonać wyborów, które nie są łatwe, szczególnie, kiedy jesteś odpowiedzialna nie tylko za siebie.
Joanna udowadnia, że zdrada to nie koniec świata, a kolejny szczebel na jej drodze. Zaciska zęby i nie daje się poniżyć, czy oszukać Robertowi.
To, co mnie najbardziej ujęło w jej postaci, to empatia. Kiedy sama ma problemy, wciąż potrafi zauważyć to co dzieje się obok niej. Tak jest np. kiedy zaprzyjaźnia się z panią Anią, potrafi jej wysłuchać, pocieszyć. Bo przecież zrobienie zakupów to nie koniecznie ten gest, który jest najważniejszy dla starszej kobiety. Ludzie tacy jak sąsiadka Asi, potrzebują czuć się potrzebni, ważni, a to może zapewnić tylko obecność drugiego człowieka i jego sympatia.
Los chce, że te dwie kobiety zbliża się jeszcze bardziej, kiedy pojawi się Szczepan.

Wbrew mojemu założeniu co do tytułu, w książce nie ma biednej, pokrzywdzonej kobiety, która nie może sobie poradzić w nowych okolicznościach. Tak, to prawda, że Asia cierpi, czasem rozpamiętuje, co zrobiła nie tak, ale też pokazuje pazury! Uwielbiam momenty, kiedy nie daje się kochance męża, czy teściowej (chciałabym tak umieć)!!! Jak widać, nie trzeba brać się za przysłowiowe łby, by pokazać, kto rządzi. Magda napisała to wręcz idealnie!
                                                                   ****                        "...wiesz...muszę się też starać, a nie tylko być."                                                                  ****


"Zdradzona" to książka o silnej kobiecie, która nie boi się zaczynać od nowa. O kobiecie, która widzi dużo więcej niż czubek własnego nosa, potrafi nieść bezinteresowną pomoc, robić karierę zawodową nie zaniedbując przy tym dzieci i przyjaciół.
Znajdziecie na kartach tej powieści wątki romantyczne, mnóstwo humoru, cudowną przyjaźń i silną postać kobiecą, która inspiruje.
Magdalena Krauze ma cudowny styl pisania, który sprawia, że czytasz z największą przyjemnością dając się porwać historii. Polecam!Daję : 10/10
Ilość stron : 347
Wydawnictwo : Jaguar

Za egzemplarz do recenzji i możliwość patronowania książce dziękuję autorce Magdalenie Krauze oraz Wydawnictwu Jaguar.

4 komentarze:

 1. Cieszę się, że możemy wspólnie patronować tak dobrej książce. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie wiadomo co nas w życiu spotkać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też lubię bohaterki z charakterem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z początku nie byłam przekonana do tej książki, ale może to błąd i warto dać jej szansę? :D

  OdpowiedzUsuń