piątek, 24 września 2021

"Jego druga żona" Beata Majewska Przedpremierowo PATRONAT 49/2021 (305)

 


                                   "JEGO DRUGA ŻONA"

                                                              tom II
                                                 Autor : Beata Majewska
                                                  Wydawnictwo : Miraż

Witajcie.
Za oknami jesień, a ja zapraszam w gorące, bardzo gorące klimaty. Ta książka jednych zachwyci, innych zbulwersuje, a jeszcze innych może zniesmaczyć. Jedno jest pewne, nie da się jej czytać bez emocji!
------------------------------

Izabella Sarnecka nie spodziewa się, że w bajkowym pałacu księcia Omara Al-Sauda czeka na nią nie tylko luksusowe życie na miarę prawdziwej księżniczki, lecz także pierwsza żona jego wysokości – młodziutka Aisza. Wychowana w skrajnie innej kulturze Europejka nagle musi się nauczyć dzielić mężem z inną kobietą. Zszokowana, chce natychmiast wrócić do Polski i definitywnie rozstać się z Omarem, lecz związek z człowiekiem jego pokroju ma swoje konsekwencje. Izabella szybko pojmuje, że na własne życzenie trafiła do złotej klatki, z której nie tak łatwo uciec. Czy Omarowi uda się ponownie zdobyć serce i odzyskać zaufanie Isabelle?
Druga część „Jego wysokości” to nie tylko namiętna opowieść prosto z Bliskiego Wschodu. Zaznacie dramatów, nieoczekiwanych zwrotów akcji, chwil przesyconych miłością, ale też gniewem, buntem i sprzeciwem wobec niesprawiedliwości dotykającej kobiety w rajskim królestwie Saudów.
(opis wydawcy)

---------------------------
                                                                                 ****


"Wiesz, co mnie najbardziej w tobie kręci, Isabelle?- Zawiesza głos. - Twój opór. To, że się stawiasz. Nieustannie próbujesz zdobyć przewagę, ale to niemożliwe. Złamię cię, habibti. Jestem silniejszy."


                                                                                ****
Izabella ma zamieszkać w bajecznym pałacu swojego męża, nie była jednak przygotowana na to, co ją tam spotka. Pierwszym szokiem dla Polki, która myślała, że ma wszystko pod kontrolą jest poznanie drugiej żony księcia Omara. Aisza, bo tak ma na imię młodziutka dziewczyna, ma zaledwie 16 lat i jest bardzo przychylna nowej żonie. Kobiety stopniowo się poznają, a w końcu zaprzyjaźniają. A Omar? Ten mężczyzna jest sprytniejszy, niż mogłoby nam się wydawać. Przygotowany na każdą ewentualność. Omamia swym urokiem i bogactwem, by w końcu pokazać prawdziwą twarz.
Uwielbiam, kocham wręcz ten cykl. Świat, w który przenosi nas autorka, jest chwilami wręcz niewyobrażalny. Bajeczne krajobrazy, bogactwo, przepych i marzenia na wyciągnięcie ręki to jedno, ale tradycje, którym hołduje Omar, prawdziwy muzułmanin, to drugie. Życie Izy pomału zamienia się w koszmar.
I tutaj nasuwa się nam spostrzeżenie. Ile jeszcze takich kobiet jak nasza bohaterka, da się nabrać na piękne słówka, obietnice arabskich mężczyzn i tak po prostu z nimi wyjedzie, rzucając wszystko? Miłość, zaufanie, dni przygotowań, czytania książek, porad prawniczych, to wszystko okazało się niewiele warte w przypadku Izy, gdy w grę wchodzą koneksje i ogromne pieniądze jej męża. Stopniowo traci swoje prawa i jest zmuszana do uległości.
Przerażająca jest też myśl, że pierwsza żona księcia jest nią od jedenastego roku życia! Tak, dobrze czytacie. Jako szesnastolatka, jest tak zaprawiona w sztukach miłosnych, że cierpnie skóra.
                                                                                 ****


              "Kiedyś możesz stracić nie tylko rozum. Możesz stracić mnie. Aiszę też."                                                                                 ****
Beata Majewska mistrzowsko wręcz pokazała wielopostaciowość Izabelli. Raz jest kochającą żoną wierzącą we wszystko i gotową na ustępstwa, innym razem zagubioną dziewczyną, która jest przerażona swoimi odkryciami, innego dnia uległą kochanką gotową spełnić najbardziej wyuzdane pragnienia swojego męża i władcy.
Czytając, buzują w nas ogromne emocje. Raz chcesz przytulić te dziewczyny, by je ochronić, a za drugim razem, palnąć Izę w głowę za jej niewyobrażalną głupotę. Co do Omara, to wyjście jest jedno, otruć gada i tyle, chociaż pewnie to byłoby od razu wyrokiem śmierci na siebie. Trzeba jednak przyznać, że jego postać jest rewelacyjna. Jest tak przebiegły jak wąż, na wszystko ma gotowy plan.

"Jego druga żona" jest historią piorunującą, która chwilami paraliżuje czytelnika z poruszenia, a to wszystko w blasku złota. Jako że książka zawiera dużo scen mocnego sexu, kierowana jest do dorosłych czytelników. Autorka twierdzi, że tom drugi jest delikatny w stosunku do tego co zamierza nam zaserwować w trzeciej odsłonie. Mnie już brak słów. Po prostu czekam z niecierpliwością!

Daję : 11/10
Ilość stron : 368
Wydawnictwo : Miraż
Za egzemplarz do recenzji i możliwość patronowania książce, dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu Miraż.
4 komentarze:

 1. Ocena 11/10 - super. Koniecznie muszę dotrzeć do tej książki.Recenzja zachęca mnie okrutnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie moje klimaty, więc nie przeczytam ale miło mi się czytało Twój zachwyt. Gratuluję patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi się podoba ta seria. Nawet jestem w stanie „przełknąć” nadmiar erotyki, czego nie lubię w książkach. Dziękuję!

   Usuń