czwartek, 9 grudnia 2021

"Powrót" Nicolas Sparks 68/2021 (324)

 


                                                 "POWRÓT"

                                                        Autor : Nicolas Sparks
                                                      Wydawnictwo : Albatros

Witajcie.
Dziś mam dla Was opinię książki autora, o których słyszał chyba każdy czytelnik. Nicolas Sparks to już swego rodzaju ikona. Ja sama lepie znam jego twórczość od strony filmowej, co niestety muszę przyznać ze wstydem, zatem zaczynam nadrabiać.-------------------------------

Ukrywający się przed światem lekarz oraz dwie kobiety, których sekrety zmienią jego życie…
Trevor Benson nie zamierzał wracać do miasteczka New Bern w Karolinie Północnej. Głównie dlatego, że nie przewidywał, że zostanie straszliwie ranny w wypadku podczas misji wojskowej, na której był lekarzem. I że wtedy odziedziczona po dziadku stara chata wyda mu się idealnym schronieniem.
Trevor nie przewidywał też, że w New Bern znajdzie kogoś, kto poruszy mu serce. Kiedy jednak spotyka Natalie, zastępczynię miejscowego szeryfa, nie może tak po prostu o niej zapomnieć. Ale nawet gdy wydaje się, że Natalie odwzajemnia jego uczucia, nadal pozostaje zadziwiająco odległa… A Trevor zastanawia się, co kobieta ukrywa.
-----------------------------

                                                                                ****

"...Gdy byłem nastolatkiem,, powiedział mi, że pewnego dnia spotkam kobietę, która na zawsze zmieni moje życie." Skąd będę wiedział, że to jest ta właściwa?" - zapytałem. A on odparł, że jeżeli będę miał wątpliwości, to muszę szukać dalej."


                                                                                 ****
Trevor Benson po misji w Afganistanie, gdzie został poważnie ranny i poddany poważnym zarzutom, postanawia wyjechać i zaszyć się w domu po dziadku, gdzie spędził najlepsze lata swojego dzieciństwa. Jako że był lekarzem wojskowym, chciałby związać swoją przyszłość z tym zawodem, i chce się dokształcać. Zanim jednak to zrobi, sporo się wydarzy. Na jego drodze pojawią się ciekawi ludzie, a szczególnie interesujące kobiety-Natalie, zastępca szeryfa, oraz młodziutka Callie, które nieco zmienią jego życiowe plany.
Trevor pomału poznaje sekrety pań, zdobywa ich zaufanie i przeżyje z nimi wiele niezwykłych sytuacji.

                                                                                   ****

"Wiem, że kiedyś go kochałam. Jeszcze nawet parę tygodni temu, ale potem...- przeczesała palcami włosy i znowu spojrzała na mnie - poznałam ciebie."

                                                                                   ****
Tak naprawdę, nie mam porównania do innych książek tego autora. Prawdopodobnie, kiedyś coś już czytałam, ale to było zbyt dawno, bym pamiętała szczegóły, a te mogłyby mieszać się z tym, co oglądałam na szklanym ekranie, dlatego też oprę się tylko na tym tytule.
"Powrót" jest niezwykłą, bardzo klimatyczną historią. Jest tu sporo opisów, co jednak nie przeszkadzało mi w delektowaniu się lekturą, wręcz przeciwnie, chłonęłam ją z przyjemnością.
Z wielkim zaciekawieniem czytałam o zwyczajach pszczół, którymi jeszcze niedawno zajmował się dziadek Trevora, a teraz on przejął jego obowiązki.
Znajomość z Natalie jest intrygująca, tajemnicza, co z każdą stroną potęguje nasze zaciekawienie, a to, co odkryjemy złamie serca.
Natomiast tajemnica starszego pana, który wybrał się w podróż życia, co skończyło się tragicznie, ma związek z inną osobą z otoczenia naszego bohatera, ale rozwikłanie tej zagadki, zajmie mu dużo czasu, i będzie wymagało sporo pracy.
Sama postać Trevora jest bardzo interesująca, bo to, z czym się sam boryka (zespół stresu pourazowego) nie przeszkadza mu zobaczyć problemów innych. Odstawić na bok swoich problemów, ale też stale pamiętając, jak bardzo ważna jest praca nad sobą.
"Powrót" to intrygująca, ciepła, bardzo mądra i romantyczna historia, którą ja sama, przeczytałam z ogromną przyjemnością.

Daję : 9/10
Ilość stron : 416
Wydawnictwo : Albatros
Współpraca barterowa

1 komentarz:

  1. Ja jestem umiarkowaną fanką Sparksa, ale to bardzo popularny pisarz

    OdpowiedzUsuń