poniedziałek, 29 listopada 2021

"Pod opieką Luminatów" tom III Ewa Olchowa 67/2021 (323)

 


                                 "POD OPIEKĄ LUMINATÓW"

                                                       Cykl Zrodzona Tom III
                                                         Autor : Ewa Olchowa
                           Wydawnictwo : Wydawnictwo Jednoosobowe Ewa Olchowa


Witajcie.
To jedna z ostatnich recenzji w tym roku, czas na odpoczynek i zbieranie sił na świąteczny czas.
Tym razem już po raz trzeci zabieram Was do niezwykłego świata, gdzie zderzają się dwa światy- Luminatów i Łowców. Jak myślicie, co tym razem spotka naszą bohaterkę Rose?


---------------------------
SAGA ZRODZONA to porywająca historia o dojrzewaniu, przyjaźni i miłości. Osadzona w świecie fantastyki, łączy w sobie znamiona romansu i grozy.
POD OPIEKĄ LUMINATÓW – 3 CZĘŚĆ SAGI ZRODZONA
Znalazłaś się w świecie przemienionych Luminatów. Ich Macierz to idealne schronienie, ale nie dla takich jak Ty.
Dotkliwie odczuwasz piętno przeszłości odciśnięte na losie Zrodzonych. Nienawidzą Cię i cokolwiek byś zrobiła, nie będziesz w stanie tego zmienić. Mimo lęków jutro musi nadejść, a z nim – zachodzące w Tobie zmiany.
Walczysz i ufasz, że na końcu drogi czeka upragniona wolność. Zapominasz, że jedyne, czego możesz być pewna, to strata.
(opis wydawcy)

------------------------
                                                                                  ****

"Ci ludzie są najpotężniejszymi istotami na świecie. Nie my, nie Luminaci, tylko Loża. Przejęli całą schedę po Zrodzonych i mają w szachu przemienionych obydwu ras."


                                                                                 ****

Rose zgodnie z umową trafia do Macierzy Luminatów. Okupiła to wyrzeczeniem się ukochanego Willa, bo miała do wyboru- miłość albo dotarcie do matki. To, co znajdzie w Paryżu, jest oszałamiające. Sam fakt, jak bardzo różni się świat Luminatów przepełniony najnowszą technologią, od świata Łowców na dalekiej Syberii, zadziwia. Jednak czy to oznacza, że Luminaci są lepsi, mają ważniejsze zadania dla świata ludzkiego i więcej empatii?
Rose spotka na swojej drodze w Macierzy trochę znajomych postaci, co czasem będzie dla czytelnika zaskakujące. Pojawią się ogromne emocje, będzie radość, śmiech, żal, smutek i rozpacz. Jak ułożą się stosunki bohaterki z matką, czy ich spotkanie będzie takie, jak sobie wymarzyła Rose? Kim jest Loża i przywódczyni Luminatów To już musicie sprawdzić sami.

Will po rozstaniu z ukochaną, popada niemalże w obłęd i wyrusza w morską podróż. Kiedy jego łódź się rozbija, zostaje uratowany przez załogę Udgara. Moi drodzy, to co przeczytaliśmy do tej pory w tych trzech tomach, potrafiło nas niejeden raz rzucić na kolana, to teraz będzie gwóźdź programu. Will tyle lat jest już Poszukiwaczem, ale tego nie spodziewał się nawet on.

                                                                            


                                                                                   ****


"Wszystko to ułuda i wierutne kłamstwo. Dopiero co chciał wypalić mi twarz, a teraz łgał na pokaz. W przemianie nie było i nigdy nie będzie niczego, za to są: ból, cierpienie i śmierć."


                                                                                 ****Trzeci tom cyklu Zrodzona zostawiłam sobie dosłownie na deser. Odkładałam lekturę, bo już wiedziałam, że będzie znakomita. Pani Ewa Olchowa, to zdecydowanie moje odkrycie roku jeśli chodzi o nowo poznanego autora, o którym zupełnie nic nie słyszałam, nie widziałam nigdzie opinii na temat twórczości. Do tego jest to autorka, która potrafiła przekonać mnie do sięgnięcia po swoje książki, mimo że tak naprawdę, taka fantastyka to nie do końca mój typ.
To było rewelacyjne! Podobało mi się tutaj wszystko, począwszy od okładek, dopieszczenia wydania- autorka wydaje swoje książki samodzielnie, i tutaj widać, że ma to dopracowane w każdym calu. Napisane w świetnym stylu, bez błędów (przynajmniej ja nie znalazłam) świetny, trudny do przewidzenia pomysł na fabułę, dopracowani bohaterowie, to wszystko sprawia, że nie możesz się oderwać od czytania i co rusz jesteś zaskakiwany zwrotami akcji.
Jeśli już miałabym porównać, to ten cykl, to taki mix książek "Zmierzch" "Kosogłos" i "Zbuntowana", summa summarum, wyszło fantastycznie. Są wampiry, ale nie takie sobie zwyczajne, dla których człowiek to tylko pożywienie, jest władza, walka o przetrwanie, przyjaźnie, miłość i próby buntu. Jak ja jestem ciekawa, co wydarzy się w zapowiadanym czwartym tomie! Pani Ewo, gratuluję i czekam!


Daję : 10/10
Ilość stron : 376
Wydawnictwo : Jednoosobowe Ewa Olchowa
Współpraca barterowa


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Autorce.

2 komentarze:

  1. Niestety, nie znam tej serii.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio lubię sięgać po powieści fantasy i polecam "Panią siedmiu bram". Niezwykle wciągająca :)

    OdpowiedzUsuń