piątek, 1 lutego 2019

PRZEDPREMIEROWO "Winna" Alicja Sinicka 8/2019 (88)

                                         
                                                 "WINNA"
                                                    Autor : Alicja Sinicka
                                        Wydawnictwo : Wydawnictwo Kobiece

Dzień dobry.
Alicja Sinicka już jako debiutant dała się poznać od bardzo dobrej strony.
Jej druga powieść jest wciągająca! Autorka tak umiejętnie snuje intrygę, że czytelnik, mimo iż wie co może się zdarzyć, nie jest w stanie przewidzieć w którym momencie! Jest słodko, pikantnie a momentami bardzo cierpko.
Zapraszam.________________________________________________

Autorka "Oczu wilka” powraca z nową, sensacyjną historią miłosną!
Wendy ma dopiero 25 lat, a czuje się tak, jakby była w potrzasku. Z jednej strony kontroluje ją jej własny ojciec i wpędza w poczucie niekończącej się winy. Z drugiej zaś mężczyzna, którego pokochała jak nikogo wcześniej, zadaje jej cios prosto w serce.
Wydaje się, że mężczyźni z jej życia skutecznie i konsekwentnie ją ranią i raz za razem zawodzą. Jednak Wendy mimo to postanawia dać szansę Jimowi, przystojnemu wojskowemu, który przypadkiem trafia do jej pogmatwanego życia. Czy będzie ON szansą Wendy, aby w końcu  była szczęśliwa?
Jim pozornie okazuje się wszystkim, czego Wendy potrzebuje. Jednak mężczyzna może wcale nie mieć tak dobrych zamiarów, jak mogłoby się wydawać. Może się okazać, że jej dotychczasowe troski będą błahostką wobec zagrożenia życia jej bliskich.
Romans z wątkami sensacyjnymi, który porywa od pierwszych stron!
(Opis Wydawcy)


________________________________________________

                                                                                ****

"Jedna chwila może zmienić całe życie. Najgorsze jest to, że człowiek nigdy jej się nie spodziewa Budzi się jak zwykle rano i nie wie, że to właśnie dziś."

                                                                                ****
Wendy to wydawałoby się kolejna książkowa bohaterka ze złamanym sercem, jakich znamy wiele.
Jednak podczas lektury okazuje się, że zdrada to jej najmniejszy problem życiowy.
Ta dwudziestopięciolatka to psycholog, który właśnie robi doktorat, kocha swoją pracę, przyjaciółkę Emmę. Jest obecnie dość skryta, zraniona ale absolutnie niezamknięta na nowy związek, w czym niemały udział ma Emma. Kiedy w kawiarni poznaje Jima, akcja powieści zaczyna nabierać tempa i tajemniczości.
Poznajemy największy dramat życiowy naszej bohaterki, czyli historię wypadku, w którym zginął jej młodszy brat, a za który ona pokutuje od ponad 9 lat. Wciąż żyje w poczuciu winy, odtrącana przez ojca z huczącym w głowie "winna! winna!".


Jim, tajemniczy, wytrwały, uparty, przystojny mężczyzna, który zwrócił uwagę Wendy już przy pierwszym spotkaniu sprawił, że dziewczyna otwiera się na nową znajomość. Znów czuje bezpieczna i pożądana. Jednak z drugiej strony coś ją w jego zachowaniu niepokoi.


                                                                                 ****

"Już zapomniałam, jakie przyjemne potrafią być pocałunki. Mam wrażenie, że korzysta się z nich tylko na początku związku, służą do przetarcia szlaków.Są romantycznymi półśrodkami dla zakochanych."

                                                                                 ****Alicja Sinicka wykreowała niezwykłą bohaterkę. Czasami wydaje się, że popada ona w skrajności, bo z jednej strony pogubiona, skryta, a z drugiej psycholog, który zna zakamarki ludzkiej psychiki, reakcje na traumy, i jak się okazuje, ma w sobie siłę do walki. Jednak to wszystko składa się na wyjątkowo ciekawą postać, którą czytelnik próbuje "rozgryźć".
Przeszłość i teraźniejszość Wendy to składniki, które w pewnym momencie się łączą i tworzą sensacyjną historię.
Autorka duży nacisk położyła na relacje rodziców z dziećmi, na ich konsekwencje w dorosłym życiu. Brak akceptacji, wzorców jest naprawdę bardzo krzywdzący, ale niektóre sytuacje można naprawić, kiedy człowiek bardzo chce.
Po drugie, relacje damsko- męskie. Czasem życie pokazuje, że bardzo mylimy się w ocenie drugiego człowieka. Każdy związek zostawia o sobie ślad.


Historia, jaką poznajemy w powieści "Winna" jest totalnie zaskakująca. Człowiek jest pewien, że czyta romans, gdzie pojawi się jakiś dramat, a może nawet dwa, a okazuje się, że to książka pełna napięcia, doskonale rozbudowanej psychologii bohaterów i mocnej sensacji doprawionej szczyptą pikanterii! Polecam gorąco.
Daję : 10/10
Ilość stron : 412
Wydawnictwo : Wydawnictwo Kobiece

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu

7 komentarzy:

 1. Bardzo mocno zaciekawiła mnie ta książka, dzięki Twojej recenzji. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, a książkę warto przeczytać <3

   Usuń
 2. Ciekawa jestem jak ja ją odbiorę. Pierwsza książka tej autorki była rewelacyjna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz ze "Oczy wilka" czekają u mnie na półce? Ale już wiem że niedługo po nie siegnę!

   Usuń
 3. Uwielbiam takie mocne, miłosne historie :) zawsze taka literatura mocno mnie wciąga :) Miło mi odwiedzić Twój blog :) zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Oczy wilka" były super. Nie mogłam się oderwać..."Winna" dopiero w planach.

  OdpowiedzUsuń