środa, 26 lutego 2020

"Nieodpowiednia dziewczyna" J.Harrow 10/2020 (200)                         "NIEODPOWIEDNIA DZIEWCZYNA"
                                                  Autor : J. Harrow
                                           Wydawnictwo : Zysk i S-kaCześć.
Ależ mi się dobrze czytało tę książkę, ja nie chciałam jej kończyć. Potrzebowałam takiej romantycznej historii z pazurem. Zapraszam.

___________________________

Gdy cały świat jest przeciwko, a serce i rozum nie współgrają, może wydarzyć się wszystko…
Eve to młoda, zdolna tatuażystka. Stroni od mężczyzn i nie wierzy w miłość. Natura buntowniczki i skóra pokryta tatuażami sprawiają, że ludzie oceniają ją dość jednoznacznie.
Daniel to jej kompletne przeciwieństwo – wychowany w kochającej rodzinie, dobrze wykształcony, szarmancki. Zawsze wie, jak się zachować… do czasu, gdy spotyka Eve. Zjawia się w jej salonie razem z Alice, swoją dziewczyną, z zamiarem zrobienia sobie miłosnych pamiątek na skórze. Od pierwszej chwili ulega niespodziewanej fascynacji młodą tatuażystką i wbrew rozsądkowi postanawia poznać ją bliżej. Nie ma pojęcia, że ich drogi przecięły się już wcześniej…
(opis wydawcy)

__________________________                                                                             ****

"Wszyscy są tacy sami. Wszyscy! Myślą, że to ich świat i mogą z nim robić, co chcą. Mogą upijać się, bić, gwałcić, szydzić..."


                                                                             ****
Daniel i Eve, dwa przeciwieństwa, które spotykają się zupełnym przypadkiem. Wtedy jeszcze nie wiedzą, że już coś ich łączy, że jedno z nich wie o drugim rzeczy, których ta druga osoba nie chce nawet pamiętać.
Daniel przychodzi do salonu tatuażu ze swoją dziewczyną, to z jej inicjatywy wpada na dziewczynę, która zostawi ślad nie tylko na jego skórze.
On to spokojny, wykształcony, wychowany w dobrej rodzinie chłopak z planami na przyszłość, Ona to dziewczyna z przeszłością, która żyje swoją pasją, nienawidzi facetów i boi się bliskości. Ma jednak w sobie coś, co zafascynuje Daniela i sprawi, że pierwsze spotkanie nie będzie tym ostatnim.
Chłopak musi podjąć męską decyzję, a potem przyznać się do czegoś.
Kolejny debiut, który sprawił, że podczas czytania zapominałam o cały świecie. Co ciekawe, obco brzmiące nazwisko na okładce, kryje w sobie naszą rodaczkę, co jest bardzo miłym zaskoczeniem.

Historia Daniela i Eve nie jest może jakimś ewenementem, jednak jest tak umiejętnie poprowadzona, że zachwyca od pierwszych stron.
Daniel, mimo że to klasyczny przykład dobrego chłopca, nie jest nudny, potrafi zaskakiwać, ma w sobie to coś, co sprawia, że nie jest mdły i przesłodzony.
Eve dla odmiany, nie jest znów taką buntowniczką typu "nie, bo nie". To bardziej skrzywdzona przez los dziewczyna, która mimo chwilowych zakrętów, potrafi sama wyprostować swoje życie. Nie wini całego świata za swoje podłe dzieciństwo, tylko walczy o swoje marzenia. Jest skryta, boi się odrzucenia i wykorzystania, a to sprawia, że Daniel jest jeszcze bardziej nią zainteresowany i walczy o to uczucie. Posuwa się nawet do niezbyt uczciwych wybiegów.  
                                                                               ****

"A Ty? Masz kogoś? Ktoś Cię kocha? Jak to mówią? "Mieć dla kogo żyć". Ja chyba nadal nie mam dla kogo. Dlatego żyję dla siebie:) Z dnia na dzień."


                                                                               ****

W książce pojawia się wątek zdrady i mimo że z początku surowo oceniałam zachowanie jednego z bohaterów, to jednak, jako dorosła osoba starłam się spojrzeć na tę sytuację też inaczej. Dorosłość to wybory, to także złe decyzje, błędy i zachowania, które nie zawsze są godne pochwały.
Na kartach książki znajdziecie też nieco scen erotycznych, jednak nie kategoryzowałabym tej powieści jako erotyk, o nie. Sceny są pełne namiętności, pożądania, ale nie są wulgarne. To piękne dopełnienie uczucia bohaterów. To literatura typowo kobieca w nieco mocniejszej odsłonie romansu.

Eve  i Daniel to para, która cudownie się dopełnia. Mimo że na pierwszy rzut oka totalnie się różnią, czuć, że są brakującymi połówkami. Rozumieją się bez słów, szanują swoje potrzeby i chociaż początki mają trudne, nie poddają się przy pierwszych porażkach.

Autorka w bardzo naturalny sposób pokazała, jak łatwo jest oceniać ludzi, nie znając ich zupełnie. My mamy tę możliwość, że poznajemy losy dziewczyny za sprawą swoistych powrotów do przeszłości, do czasów dzieciństwa, podróży i dorastania.
To multum emocji, niepewności i nie zamykające historii zakończenie, wróżące ciąg dalszy ;)
A kto tak naprawdę okaże się nieodpowiednią dziewczyną? To już musicie ocenić sami.

Daję : 10/10
Ilość stron : 331
Wydawnictwo : Zysk i S-kaZa egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka
4 komentarze:

 1. Na razie nie mam w planach jej czytać. Zapoznałam się z kilkoma innymi mieszanymi recenzjami i odłożyłam ją w czasie. Ważne, że tobie się podoba.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Romantyczna historia z pazurem brzmi dobrze. Będę miała na uwadze. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Intrygująca okładka i zachęcająca recenzja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo zacheciłaś mnie do przeczytania tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń