piątek, 28 września 2018

"Tam, gdzie rodzi się miłość" Edyta Świętek 48/2018

                 

                         "TAM, GDZIE RODZI SIĘ MIŁOŚĆ"
                                                    Autor : Edyta Świętek
                                                  Wydawnictwo : Replika
                                                        Wznowienie 2018


Dzień dobry :)
Za oknem dziś wyjątkowo słonecznie, obok laptopa kawa, więc z przyjemnością siadam do kolejnej recenzji. Zapraszam :)

--------------------------------

Tajemniczy wróg od lat czyha na rodzinę Hajdukiewiczów. W zemście za urojone krzywdy, daleki krewny postanawia odpłacić się swojemu kuzynowi, kierując swój gniew na jego dzieci.
Daria od dzieciństwa trzymana była przez swoją rodzinę w złotej klatce. Groźba wisząca nad dziewczyną stała się jeszcze realniejsza, kiedy dwaj jej najstarsi bracia stracili życie. W obawie o jej bezpieczeństwo, rodzice nie pozwalali Darii samotnie opuszczać rodzinnej willi, za jedyną namiastkę wolności dając jej możliwość pracy w będącym ich własnością hotelu „Zacisze".
Przygnieciona ciągłym nadzorem Daria postanowiła wyrwać się spod rodzicielskiej kurateli. Kiedy w „Zaciszu" poznaje Marka - nieco tajemniczego mężczyznę, który usilnie stara się zwrócić na siebie uwagę dziewczyny - pozwala, aby głos serca stłumił rozsądek...
(źródło opisu Wydawnictwo Replika)


----------------------------------


                                                                       ****

"Każdy z nas jest więźniem kogoś lub czegoś. Mamy takie czy inne ograniczenia. Czasami tkwią one tutaj - wskazał swoją skroń - kiedy indziej tutaj. - Przeniósł rękę na serce."


                                                                     ****Daria, główna bohaterka książki "Tam, gdzie rodzi się miłość " to bardzo zagadkowa postać. Na pierwszy rzut oka, po prostu zamożna córka właścicieli jednego z hoteli nad Soliną. Poznajemy ją w chwili gdy biorąc zastępstwo za jedną z pracownic, wciela się w zwyczajną pracownicę hotelu.
W takim właśnie momencie poznaje Marka, który jest uczestnikiem jednego z wielu odbywających się tam spotkań integracyjnych.
Od pierwszego momentu między tą parą zaczyna iskrzyć. Czy jednak to wystarczy by sobie zaufać i zdradzić wszystkie tajemnice?


                                                                      ****
        "To, że jestem z tobą tu i teraz, to rzecz, która nie powinna mieć miejsca."


                                                                     ****Edyta Świętek w swojej książce zabiera nas w świat zagadek. Zagmatwane związki, tajemnice z przeszłości i teraźniejszości, do tego dynamiczna akcja całej historii, nie pozwolą się nudzić podczas czytania.
Początkowo miałam wrażenie że historia może być dość banalna. Bogata dziewczyna plus zwyczajny  karierowicz i złamane serce. Nic bardziej mylnego!Autorka doskonale  zwodzi czytelnika wciągając w fabułę. To co było na początku białe, nabiera innych barw, odwraca historię o 180 stopni.
Stopniowo poznajemy kolejnych bohaterów książki. Bardzo ciekawa jest sama rodzina Darii. Jej bracia, rodzice, tajemniczy wuj budzący grozę. Niewyjaśnione wątki, liczę, rozwiną się w kontynuacji ;)
Sam Marek jest niezwykle niepokojącą postacią. Właściwie do końca nie byłam pewna jego intencji względem jego fascynacji Dafne, jak nazwał rudowłosą piękność.
Miłość, namiętność i pożądanie, autorka oplata niczym pająk siecią swą ofiarę, wątkiem kryminalnym. Tajemnice wokół szczególnej ochrony Darii przez rodziców i braci , jej złota klatka intryguje przez cały czas. Kto i dlaczego zagraża dziewczynie? Czy rajskie krajobrazy i samo "Zacisze" mogą być też  swojego rodzaju więzieniem? Czy ucieczki Darii i fascynacja Markiem nie jest błędem?...


                                                                        ****

"Czy wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia? Czy można w kilka sekund stracić głowę i cały rozsądek dla nieznajomego mężczyzny?"

                                                                       ****
Książkę czyta się niezwykle przyjemnie, i myślę że bez względem na to jakie gatunki lubicie, po ten tytuł może sięgnąć wielu czytelników. Powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym rozgrywająca się w Bieszczadach, głownie nad Jeziorem Solińskim (jakie to miłe zaskoczenie kiedy mieszkasz niedaleko opisywanych miejscowości :) ) jak dla mnie , to książka dobra na każdą okazję. A już jesień, ciepły kocyk to pora idealna. Polecam .A sama kończę czytać tom drugi ;)


Daję : 8/10
Ilość stron : 400
Wydawnictwo : Replika


Za egzemplarz do recenzji, dziękuję Wydawnictwu Replika.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz