piątek, 6 grudnia 2019

"Droga w nieznane" Ranczo Fantazja Oliwia Natecka 103/2019 (183)                                   "DROGA W NIEZNANE"

                                                                   Tom I
                                                        Ranczo Fantazja
                                                   Autor : Oliwia Natecka
                                             Wydawnictwo : Mazowieckie

Cześć.
Prezenty dla nastolatków już kupione? Jeśli nie, mam świetną propozycję dla dziewcząt. Ranczo Fantazja to cykl gdzie każda dziewczyna znajdzie coś dla siebie. Jest zazdrość, pierwsze uczucia, tajemnica i przepiękne okolice. Zapraszam.
________________________

Dwie nastolatki, uczennice renomowanego liceum, łączy tajemnica z przeszłości. Karioka musi pozbyć się Gabrysi, dawnej przyjaciółki, jeśli chce, by jej sekret nigdy nie wyszedł na jaw. No i jeszcze zazdrość. Chłopak Karioki coś za bardzo interesuje się Gabrielą..."

(opis okładkowy)


_______________________                                                                      ****

"Musi wziąć się w garść, musi wspierać mamę. Dla niej musi być silna, choćby w środku miała nieskończony ocean łez."


                                                                      ****
Gabrysia to nastolatka na progu dorosłości. Jest nieco wycofana, nieśmiała i aby nadrabiać miną w dobrym liceum, zaprzyjaźniła się z Karioką. Daje odpisywać lekcje, funduje przyjaciółce Maca, i dzięki temu, że jest najlepszą kumpelą najpopularniejszej dziewczyny w szkole, jest nietykalna dla innych. Wszystko to do czasu, kiedy Karioka podejrzewa, że jej chłopaka i Gabi coś łączy. Wrabia wtedy niewinną dziewczynę w kradzież, a to tylko początek kłopotów Gabrysi...Kolejna książka dla nastolatek, od Wydawnictwa Mazowieckiego, którą będę polecać swoim koleżankom dla córek.
Świetnie napisana, porusza problemy, które są wszechobecne w naszych szkołach. Przyjaźnie, które w obliczu zazdrości okazują się nic nie warte, mało tego, czasem mogą doprowadzić do tragedii. Wyalienowanie rówieśników, tylko dlatego, że są bardziej zdolni, spokojni, ładniejsi, brzydsi- tak naprawdę powód nie ma tu zbyt wielkiego znaczenia, jeśli ktoś się na Ciebie uweźmie, to nie ma zmiłuj. Pięknie przedstawiona rozkwitająca pierwsza miłość, na tle cudownych krajobrazów, zaczynająca się w momencie, kiedy jeszcze nastolatce, sypie się życie. Ukochana mama walczy o zdrowie daleko od niej, po latach poznaje ojca, który tak naprawdę dla niej nie istniał. Jedyne miejsce, któremu Gabi naprawdę ufa to sieć. Właśnie tutaj pisze o swoich marzeniach, strachu i niepewności. Pisząc, czuje się wolniejsza od problemów, bezpieczniejsza, ale czy nie popełnia błędu?                                                                        ****

"Dziś późno pójdę spać
Gdy wszyscy będą w łóżkach
Otwarte oczy mam
A głowa pełna i pusta
I nie wiem o czym myśleć mam
Żeby mi się przyśnił taki świat
W którym nie boję się spać..."

                  Kwiat JABŁONI
                                                                       ****

Bardzo wyraziści bohaterowie, którzy potrafią zaciekawić podczas czytania nawet dorosłą czytelniczkę, aktualność problemów młodych ludzi, co czyli całą historię realną, ciekawe zwroty akcji i naprawdę zaskakujące zakończenie, które sprawia, że w kolejnym tomie może wydarzyć się dosłownie wszytko, zdecydowanie czyni tę książkę wartą zapamiętania i podarowania komuś bliskiemu. Zachęcam.
Daję : 8/10
Ilość stron : 270
Wydawnictwo : MazowieckieZa egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Mazowieckiemu

4 komentarze:

 1. Dla młodzieży to interesujący cykl :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pozycja dla nastolatek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy w tej książce występuje motyw koni? Bo widzę, że na okładce jest :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi też się podobała ta historia. Jest lekko napisana, główna bohaterka interesująca, poruszone motyw koni. To fajna młodzieżowa historia i przyznam, że sama będę czekała na kolejny tom :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń