środa, 15 lipca 2020

"Gorące lato" Grzeszne opowieści. Antologia opowiadań 37/2020 (227)


                                       "GORĄCE LATO"Grzeszne opowieści.

                           Autor : P.Świst, A.Wolf, A. L ingas-Łoniewska, A.Sinicka
                                      A.Suchocka, A.Siepielska M.W.Staniszewska,
                                                    A.Szafrańska, J.B.Grajda
                                                    Wydawnictwo : Akurat


Cześć.
Dziś zapraszam do poczytania mojej opinii o kolejnej antologii na lato. Tym razem było nieco inaczej, bo nie znam twórczości kilku autorek z tego zbioru. Jak odebrałam ten zbiór? 
_____________________


Gorące lato, plaża, szum fal, chłodne bryzgi morskiej wody, opalone ciała, nastrój wakacyjnego odprężenia… Najpierw ukradkowe, potem coraz śmielsze spojrzenia, uśmiechy… Przyspieszone oddechy, muśnięcie, dotyk dłoni, pocałunek… Wakacyjny romans, wakacyjna przygoda, wakacyjna namiętność. Namiętne historie, które mogły wydarzyć się naprawdę, które znowu mogą się wydarzyć – kto wie, może już się wydarzyły?
(opis wydawcy)

_________________________


                                                                               ****

"Stanę się twoją przemilczaną historią. Piję poranną kawę, wpatrując się w powitalny komunikat Windowsa na monitorze komputera. Przed chwilą przyszłam do pracy, szykując się mentalnie na poniedziałek z tobą, a raczej, obok ciebie. Od piątkowej nocy w klubie będzie już tylko obok, a nie razem..."                                                                              ****W krótkim odstępie czasu to moje drugie spotkanie z opowiadaniami, i powiem Wam, że chyba mogłabym je polubić bardziej. Plusy są takie, że możesz zacząć od dowolnej historii, wybierasz po prostu tytuł, albo nazwisko ulubionego autora i czytasz. Potem kolejne i kolejne. Każde opowiadanie to niezbyt długa historia, przeczytanie której zabiera niewiele czasu, więc czytać można niemal w każdej wolnej chwili bez tracenia wątków.

"Gorące lato" to lektura wręcz idealna na czas wakacyjnych wojaży. Wyobraźcie sobie gorąca plaża, turkusowa woda, bezchmurne niebo, przystojny ratownik, no dobra, trochę się zagalopowałam, i do tego książka z gorącymi opowiadaniami.

Wracając do książki, na szczególną uwagę, moim zadaniem zasługują opowiadania Ani Szafrańskiej, Agi Lingas- Łoniewskiej, Alicji Sinickiej czy też Anny Langner.
Ania postawiła na historię, która spokojnie mogłaby posłużyć jako pomysł na romantyczny film. Ona związana z branżą ślubną, on- muzyk, przypadkowe spotkanie, które swój finał będzie mieć po latach, cudowna sceneria, a do tego gorące uniesienia.
Dilerka emocji postawiła na szaloną noc w klubie z przyjaciółkami, która ma nieprawdopodobny finał. Takich zwrotów akcji można się spodziewać tylko po tej autorce.
Alicja Sinicka zaskoczyła mnie historią miłosną, która rani, sprawia ból, a jednocześnie jest warta wszystkiego. Co ciekawsze, ta historia nie emanuje seksem, płonącym pożądaniem, a czułością i tęsknotą.
Pierwsze spotkanie z twórczością Anny Langner uważam za bardzo udane.
"Stacja pożądanie" jak sam tytuł mówi, wręcz kipi erotyzmem. Jak niewiele potrzeba, by wcielić fantazje w życie.
                                                                               ****

"Nigdy nie wierzyłem w miłość. Nie widziałem jej i nie czułem. Ty pokazałaś mi, co to znaczy. Pokazałaś mi siebie, swój czysty świat, w którym najważniejsze jest uczucie do drugiej osoby."


                                                                               ****

Dziesięć opowiadań, dziesięć gorących, mniej lub bardziej grzesznych opowieści o ludziach, którzy spotykają się w różnych okolicznościach. Ich historie są przeróżne, jedne bardziej słodkie, romantyczne, inne dramatyczne, dynamiczne, więc myślę, że wielu czytelników znajdzie tu coś dla siebie, o ile oczywiście lubicie, kiedy w książce jest pikantnie, rządzą zmysły, puszczają hamulce, a dominują uniesienia, które sprawią, że nawet pochmurne dni będą nieco cieplejsze. Polecam!
Daję : 9/10
Ilość stron : 444
Wydawnictwo : AkuratZa egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Akurat.
12 komentarzy: