czwartek, 7 marca 2019

"Słońce za horyzontem" Magdalena Kołosowska 17/2019 (97)

                     
                               "SŁOŃCE ZA HORYZONTEM"
                                              Cykl : LEPSZE JUTRO
                                          Autor : Magdalena Kołosowska
                                                Wydawnictwo : Replika

Cześć.
Magdalena Kołosowska zdobyła moje serce od pierwszej książki. Jeśli jesteście ciekawi moich wrażeń po tej lekturze, zapraszam na recenzję.

____________________________

„Słońce za horyzontem” to pierwsza część trylogii „Lepsze jutro”, opowiadającej historię trzech sióstr: Kingi, Karoliny i Kamili.
Kingę poznajemy w momencie, gdy jest spełnioną zawodowo dziennikarką i oddaną żoną, której do pełni szczęścia brakuje jedynie dziecka. Kiedy wydaje się, że wszystko jest na najlepszej drodze i jej marzenie o pełnej rodzinie ma wreszcie szansę się ziścić – zaczynają nadciągać czarne chmury. Jej poukładane życie wali się z wielkim hukiem, a mała stabilizacja, z której była tak dumna, okazuje się zamkiem zbudowanym na piasku. Z pomocą sióstr za wszelką cenę próbuje poradzić sobie z ogarniającym ją mrokiem.
Jednak światło za horyzontem przecież zawsze zwiastuje nowy dzień, więc i Kindze, która przestała wierzyć w szczęście, pewnego dnia znów zaświeci słońce.
(opis wydawcy)


__________________________


                                                                         ****

"Nie waż się tak mówić - powiedział przez zaciśnięte usta.- Jeszcze będziesz szczęśliwa, zobaczysz!"

                                                                        ****Kinga w momencie poznania to kobieta w czepku urodzona. Ma fantastycznego męża, pracę marzeń, cudowną rodzinę, piękne mieszkanie, stabilizację materialną. Jednak pewnego dnia wypowiada na głos jedno marzenie za dużo. A wtedy wszystko zaczyna się sypać jak domek z kart. Jak mówi przysłowie, prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie, i tak staje się w przypadku Kingi. Człowiek, którego tak naprawdę prawie nie znała, szwagier Marek, okazuje jej najwięcej serca. Zapewnia bezpieczeństwo i opiekę, którą powinna otrzymać od innego mężczyzny. Początkowo zagubiona, postanawia poukładać swoje życie od nowa, według własnych zasad. Tylko czy to takie proste i w ogóle możliwe?Magdalena Kołosowska ma niezwykły dar przenoszenia na papier historii, które urzekają swoim realizmem, emocjonalnością. Pokazując nam, kobietom jak szybko pędzi czas, jak w tym codziennym życiu, gdzie często gubimy bliskość, ukrywamy pragnienia, zmusza do refleksji.
Pokazuje także niezwykle kłującą w oczy prawdę, że ilość wspólnie przeżytych lat ma się nijak do przyszłości naszego związku, co niestety obserwuję również w swoim otoczeniu. Nie zawsze zdrada jest bodźcem do rozstania, nie zawsze niechęć do ludzi przeradza się w obojętność. Uczucia mają to do siebie, że zaskakują swoją zmiennością i nieobliczalnością. 


                                                                           ****

         "Żeby się napić herbaty z drugim człowiekiem, nie trzeba być religijnym."

                                                                           ****


"Słońce za horyzontem" to pogoń za marzeniami, która stawia dwoje kochających się ludzi na rozstaju dróg. To książka o przyjaźni, siostrzanej solidarności, wsparciu i potrzebie rozmów.
To bardzo dobrze napisana powieść obyczajowa, która przyciąga niczym magnes. Przepięknie ubrane w słowa i czyny uczucia. Kinga to dla mnie kobieta waleczna, mądra i rozsądna. Umie się przyznać do błędów, ale także wie, że czasem trzeba nie unosić się honorem i walczyć o rodzinę. Niezależnie od wyniku takich walk, wiemy, że nie zaprzepaściłyśmy szans, a tym samym zyskujemy wewnętrzny spokój.


Autorka ujęła mnie tą historią od pierwszych stron. Wplatając w książce postacie Karoliny i Kamili pobudziła wyobraźnię i chęć na więcej. Niecierpliwie czekam na kolejne tomy z losami pozostałych sióstr. Polecam gorąco!                                                                        ****

"Wiem. Wiem, że przyjedziesz, zawsze przyjeżdżasz, zawsze jesteś, kiedy cię potrzebuję..."


                                                                         ****Daję : 9/10
Ilość stron : 319
Wydawnictwo : Replika


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Replika.


12 komentarzy:

 1. Zrobię wszystko, żeby znaleźć czas na lekturę tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę warto.Ta książka ma w sobie tyle ciepła, pokory przed niespodzianka i jakie niesie życie...

   Usuń
 2. Raczej po nią nie sięgnę, nie mój typ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonale rozumiem. Też mam gatunki które omijam ;) Pozdrawiam :))

   Usuń
 3. Książka wydaje się bardzo interesująca :D Fajnie, że będzie miała więcej części. Chciałabym znaleźć tylko na nie czas lol
  ~Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aj ten notoryczny niedobór czasu na czytanie... Zmora każdego książkoholika <3 Pozdrawiam cieplutko !

   Usuń
 4. Bardzo ciekawie zapowiadająca się historia. Nie znam twórczości tej autorki, czas więc sięgnąć po którąś z jej książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz ciepłe, kobiece książki z przesłaniem to coś dla Ciebie <3

   Usuń
 5. Fajna recenzja. Mam ten pierwszy tom, ale czekam z czytaniem na całość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie chwilę to potrwa. Ja jestem zbyt niecierpliwa ;) Pozdrawiam <3

   Usuń