poniedziałek, 8 czerwca 2020

Przedpremierowo "Pozerka" J.Harrow 26/2020 (216)


                                             "POZERKA"

                                                    Autor : J.Harrow
                                              Wydawnictwo : Zysk i S-ka

Witajcie.
Mam przyjemność przedstawić kolejną książkę z moją rekomendacją. "Pozerka" to książka z głębokim przesłaniem. Jakże łatwo jest skrywać bolesną przeszłość, tworząc sobie wokół siebie idealny świat...

____________________________Magda jest atrakcyjną, niezależną kobietą. Już dawno obiecała sobie jedno: żadnego angażowania się w związki. Idealny mężczyzna to taki, który nie pyta, nie oczekuje miłości i… płaci.
Chłodna materialistka i bezduszna kokietka ma jednak swoje słabości. Czy wysoki brunet, który gardzi takimi kobietami, dostrzeże w niej to, czego nie widzą inni? I czy Magda odważy się zdjąć maskę utkaną z pozorów i znów pokochać?
(opis wydawcy)
____________________________

                                                                       ****"Zastanawiające, jak często czekamy na coś z niecierpliwością i nie nadchodzi, a gdy tylko myślimy, że oto wygospodarowaliśmy trochę czasu, nagle ktoś nam go kradnie."                                                                         ****
Magda to przebojowa kobieta, która wie, czego chce. Wypracowany przez lata status majątkowy oraz obraz siebie, jako niezależnej osoby pozwala jej żyć na własnych warunkach.
Mężczyźni to dla niej źródło łatwego zarobku, pojawiają się i znikają, a ona wie jedno, nie ma zamiaru wikłać się w związki. Jedyne osoby, na których widać, że jej zależy to babcia i przyjaciółka Kaja.
Jedno ze spotkań "biznesowych" sprawia, że coś w życiu Magdy zaczyna się zmieniać, ale przed nią jeszcze daleka droga.
Nowe mieszkanie, nowa praca, nowi sąsiedzi, to wszystko daje początek o wiele większym zmianom. Jednak zanim one nastąpią, Magda musi się zmierzyć z samą sobą, a także podjąć walkę o kogoś, kogo kocha. Jak odnajdzie się w tym wszystkim Garcia vel Robert?
J. Harrow po raz drugi uwiodła mnie swoją powieścią. Co mile mnie zaskoczyło, postawiła na nieco inną odsłonę swojej twórczości. To wciąż powieść obyczajowa, ale jej bohaterka ukazana jest w innym świetle. Jej charakterystyka jest bardziej złożona, śmiałabym napisać głębsza, gdyż skrzętnie skrywa swoje sekrety.

W książce znajdziecie dwie historie- Magdy i Marysi. Pierwsze wrażenie jest takie, że obie bardzo się od siebie różnią.
Historia pierwsza jest bardziej luksusowa, przebojowa, wręcz dynamiczna. Jej bohaterka to kobieta z pazurem, która jest niezależna i śmiało podejmuje prawie wszystkie decyzje.
Historia Marysi jest znów cicha, poszyta niepokojem, lękiem, bojaźnią. Jej bohaterka jest zdominowana przez zimną, borykającą się z nałogiem matkę. Brak jej ciepła, wsparcia rodziny, musi walczyć o zwyczajne życie nastolatki. Bardzo długo, jedyną osobą, w której ma oparcie jest ukochana babcia.
W pewnym momencie autorka daje nam odczuć, że te dwie historie mają wspólny mianownik. Coś ważnego je łączy, i kiedy to do nas dociera, wszystko zaczyna się układać, dopasowywać do fragmentów jak ostatnie kawałki puzzli. Nagle tytuł zaczyna być doskonałym podsumowaniem, a czytelnik uświadamia sobie, jak fantastycznie udało się wykreować autorce poszczególne postacie.
                                                                             ****

"Czasem złość w człowieku jest tak silna, że przyćmiewa zdrowy rozsądek. Nie pozwala spojrzeć na wszystko z dystansu, zabiera resztki logiki..."                                                                           ****Za co pokochałam tę powieść? Za zaskakujące poprowadzenie historii, doprawienie jej dramaturgią, która co ciekawsze, jest bardzo realna i życiowa. Za postać Buni i Kai, bo to głównie one wyprowadziły na prostą Magdę. Bardzo podoba mi się wątek miłosny, który nie jest drażniący ani też mdły, jest dla mnie idealny!
Ta książka przypomina nam o tym, jak często niektórzy z nas ukrywają swoje prawdziwe oblicza, gdyż wstydzą się swojej przeszłości, boją zranienia, a może po prostu sami przed sobą udają, że tamta przeszłość nie istnieje.
Przypomina, że dobrze jest dzielić się swoim bólem z innymi, dzielić pragnieniami, bo patrząc na przykład Magdy, łatwiej jest dostrzec sedno problemu stojąc z boku, niż nam samym, będąc w centrum wydarzeń.
Polecam!

Daję : 10/10
Ilość stron : 316
Wydawnictwo : Zysk i S-ka

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka


5 komentarzy:

 1. Tak wysoka ocena świadczy, że muszę przeczytać tę ksiażkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że jesteś zadowolona z tej książki. Ja na razie nie planuję jej czytać.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. To jedna z tych premier, których jestem bardzo ciekawa i na które czekam.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi. 😊

  OdpowiedzUsuń