piątek, 5 lutego 2021

Kobiety z odzysku tom III " Ryzykowne decyzje" Izabella Frączyk 5/2021 (262) PATRONAT

 


                KOBIETY Z ODZYSKU "RYZYKOWNE DECYZJE"

                                              Autor: Izabella Frączyk
                                      Wydawnictwo : Prószyński i S-ka.
Dzień dobry.
Dziś zapraszam do świata niezwykłej przyjaźni. Uwielbiam powracać do bohaterek Kobiet z odzysku. Czuję wtedy, jakbym odwiedzała stare przyjaciółki. Jesteście ciekawi, co tym razem się u nich działo? Zapraszam.

-----------------------------

Od ostatnich perypetii Zuzki, Felicji i Gośki minęły 3 lata. Codzienne życie trzech sąsiadujących ze sobą rodzin płynie względnie spokojnym, utartym rytmem, ale jedynie do czasu, gdy jednej z przyjaciółek przytrafia się gorący romans. Zauroczona ognistym kochankiem kobieta całkowicie traci głowę, czym komplikuje życie zarówno sobie, jak i wszystkim wokół. Musi minąć wiele dni okupionych stresem i łzami, zanim sprawy jako tako się wyjaśnią. Niestety, na horyzoncie pojawi się wróg, który skomplikuje sytuację jeszcze bardziej.
(opis wydawcy)


---------------------------                                                                             ****


"Człowiek niczego nieświadomy zwyczajnie przychodzi po sól, a tu się od progu dowiaduje, że jego najlepsza przyjaciółka jest głupsza od jeża!"
                                                                            ****Felicja, nieco znudzona małżeńskim życiem, wikła się w romans z młodszym mężczyzną z własnej kancelarii. Kiedy mimo wszelkich środków ostrożności, zostaje przyłapana w budynku kochanka przez wścibską dozorczynię, postanawia zakończyć to wariactwo. Jednak to dopiero początek jej problemów.
Gośka decyduje się wreszcie stanąć na ślubnym kobiercu, rozwija swój ślubny biznes i przyjmuje do pracy Agatę, dziewczynę po przejściach, która wydawałoby się, jest urodzonym pechowcem. To, co już zdążyła przejść w swoim młodym życiu, to dosłownie materiał na osobną książkę. Jednak dzięki zaangażowaniu niezwykłej trójcy, powoli staje na nogi i pokazuje, na co ją stać, chociaż nie obędzie się bez wpadek.
Zuza w tym tomie, łapie nieco oddechu i cieszy się małżeńskim szczęściem u boku przystojnego, bajecznie bogatego Ahmeda. Realizuje się jako bizneswomen, rozwija firmę i podejmuje jedną z najważniejszych decyzji w życiu. 

Książki Izy Frączyk, to dla mnie najlepsze antydepresanty. Pełne wyśmienitego humoru w najlepszym, jakże życiowym wydaniu, do tego niebagatelni bohaterowie i historie, które mogą się zdarzyć każdemu z nas, sprawiają, że na każdą premierę czekam, przebierając nóżkami.
Nie inaczej było tym razem, i tym większa duma mnie rozpiera, że mogę patronować trzeciemu tomowi tej bestsellerowej serii Kobiet z odzysku.

Pokusiłabym się o stwierdzenie, że "Ryzykowne decyzje" są moją ulubioną częścią życiowych perypetii Feli, Zuzy i Gośki. Te dziewczyny z każdym tomem przechodzą same siebie pakując się w kłopoty, i jeszcze piękniej próbując wyjść z nich bez większych strat.                                                                         ****


"Nie sztuką jest organizować i pilnować, kiedy wszystko idzie jak z płatka. Sztuką jest ugaszenie pożaru, i to w taki sposób, żeby nikt się nie zorientował."                                                                        ****

Przyznaję, byłam (nie użyję niecenzuralnych słów) wściekła na Felicję, że jest taka durna, a rozumem to chyba zamieniła się z dżdżownicą, to jednak potem jej kibicowałam. To, ile razy parsknęłam śmiechem w trakcie czytania, już nawet nie zliczę.
Bardzo fajnym zabiegiem, było wplecenie nowej bohaterki, która doskonale wpasowała się w całą fabułę. Agata, bo o niej mowa, okazała się fajną, lojalną pracownicą, a także niezłą kandydatką na przyjaciółkę.
Pomimo że, książka jest zabawna, nie brak w niej i dramatycznych sytuacji. Będą łzy, strach, pożegnania i prawdziwe życie, gdzie nie ma nic pewnego, a jak się coś sypie, to na całego.
Przyjaźń pokazana przez autorkę, jest tylko godna pozazdroszczenia. Wsparcie, jakie dają sobie te dziewczyny, jest cenniejsze niż wszystkie pieniądze świata, tym bardziej że są wobec siebie totalnie szczere i nie ma, że boli.
Bardzo nie chciałam żegnać się bohaterami, i nieśmiało liczę, że Iza ma gotowy plan na dalsze losy szalonej trójcy (a może już czwórki). Polecam z całego serca.


Daję : 10/10
Ilość stron : 400
Wydawnictwo : Prószyński i S-ka.Za egzemplarz do recenzji i możliwość patronowania książce dziękuję Autorce i Wydawnictwu Prószyński i S-ka.
4 komentarze:

  1. Z pewnością będę chciała ją przeczytać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluje patronatu. Nie znam tej serii, ale brzmi kusząco.

    OdpowiedzUsuń