poniedziałek, 8 listopada 2021

"Kiedy spadnie pierwszy śnieg" Beata Majewska Przedpremierowo PATRONAT 61/2021 (317)

 


                     "KIEDY SPADNIE PIERWSZY ŚNIEG"

                                              Autor: Beata Majewska
                                                Wydawnictwo : Jaguar


Witajcie.
Kolejny raz mam zaszczyt patronować powieści jednej z moich ulubionych autorek. Tym razem książka bardzo delikatnie wpasowuje się w klimat świąteczny. Zimy co prawda tam niewiele, ale za to, to idealny prezent pod choinkę. Zapraszam.
---------------------

Ona z odzysku, on po przejściach. Hanka i Kajetan - oboje poturbowani przez życie i partnerów, ona bardziej, ale to Kaj nie umie, a może nie chce, odmrozić swojego serca. Nieufny, zraniony, pełen podejrzliwości wobec kobiet, zaszył się na odludziu i czeka nie wiedzieć na co, podczas gdy ślepy los właśnie podsuwa mu pod nos wielką szansę.
Oboje mają swoją gorzką przeszłość, sekrety i tajemnice, niektóre bolesne, inne wstydliwe. Czy pierwszy śnieg, który idealną bielą, pokryje wszystko wokół, również im przyniesie nowy początek? Kiedyś serce Kaja musi odtajać, przecież nieustannie bije, a Hanka, jak mało kto, zasługuje na szczęście.
(opis wydawcy)

----------------------
                                                                           ****

                "Żeby się kochać i być razem, wcale nie trzeba do siebie pasować."


                                                                     ****
Hanka zaczyna wszystko od nowa. Jest przeszczęśliwa, że zamieszka w nowym, wymarzonym domku i wreszcie będzie panią własnego losu. Poturbowana przez małżeństwo potrzebuje stabilizacji. Jej entuzjazm nieco zagłuszy fakt, że w domku na gwałt potrzebny jest remont, bo pech chciał, zalało jedno z pomieszczeń. Kiedy szuka fachowca, dostaje namiary na "odpryskliwego" fachowca, Kajetana. Mężczyzna tylko z sobie wiadomych powodów podejmuje się pomocy nowej sąsiadce. W ten niewinny sposób zaczyna kiełkować całkiem fajna przyjaźń, ale czy to wystarczy?


Kajetan zmienia dziewczyny jak rękawiczki, a wszystko po to, by dopiec swojej byłej narzeczonej. Ma cudowny dom, świetną pracę, wypasione auto i złotą rękę niemal do wszystkiego. Jednak to nie to jest w nim najbardziej pociągające dla Hanki. Dziewczynę najbardziej fascynuje jego tajemniczość, opiekuńczość i nie ukrywajmy, aparycja. Do tego chłopak jest naprawdę dobrym przyjacielem, dla którego można piec kolejne blachy ciast. Jednak czy tajemnice, jakie skrywają oboje, nie zniszczą kiełkującego uczucia?

                                                                        
                                                                                 ****"...Czasami myślę, że nie zasługuję. Że tak okropnie nabałaganiłam w swoim życiu, naśmieciłam w nim. Na życzenie zgromadziłam mnóstwo niepotrzebnych doświadczeń. Ja sama to zrobiłam. Nikt inny. Ale... chciałabym jeszcze jedną, ostatnią, szansę."                                                                          ****


Uwielbiam, kocham, tę romantyczną, delikatniejszą odsłonę Beaty. W tej książce podoba mi się dosłownie wszystko. Bohaterowie, tło, które jest tu tak pięknie przedstawione, wręcz z najdrobniejszymi detalami, że czytając, czułam, że tam jestem.
Historia Hanki i Kajetana, to historia dwojga ludzi, których ścieżki życia krzyżują się w najbardziej odpowiednim momencie. Ona, tuż po rozwodzie, wyrwała się z toksycznego związku, on leczy złamane serce, może w sposób niezbyt godny pochwały, oboje czują się samotni. Ich spotkania przy remoncie zamieniają się powoli w spotkania dwojga przyjaciół, którzy zaczynają dzielić się tajemnicami, jedząc wspólnie posiłki, czy celebrując imieniny- uwielbiam ten wątek, uśmiałam się jak norka!
Nie zabrakło też chwil dramatycznych, gdzie nie było im do śmiechu, a wszystko co ich łączyło stanęło pod znakiem zapytania.
"Kiedy spadnie pierwszy śnieg" to powieść o nowych początkach, różnych odcieniach miłości i o tym, że warto rozmawiać. Bardzo polecam.
Daję : 10/10
Ilość stron : 344
Wydawnictwo : Jaguar
Współpraca barterowa

Za egzemplarz do recenzji, oraz możliwość patronowania powieści, dziękuję Wydawnictwu Jaguar

4 komentarze:

 1. Śliczna recenzja. Bardzo chciałabym przeczytać kiedyś taką książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. To taka książka, która proponuję życie nadzieją (przynajmniej po twojej recenzji tak ją odbieram).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Nigdy nie jest za późno na nowy początek ❤️

   Usuń