poniedziałek, 27 sierpnia 2018

"Mój zawodnik" K.Bromberg 39/2018

                             
                                        "MÓJ ZAWODNIK"
                                                   Seria : Mój zawodnik
                                                     Autor : K.Bromberg
                                                 Wydawnictwo : Editio Red
Cześć :)
Mam dla was kolejną recenzję gorącej powieści ze stajni Editio Red.
Jak myślicie, czy zrobiła na mnie takie wrażenie jak jej poprzedniczki z wcześniejszych moich wpisów?
Zapraszam.


Easton Wylder jesto gwiazdą baseballu, a sport to całe jego życie: pasja, walka, uderzenie adrenaliny i ogłuszający krzyk kibiców. Niespodziewana kontuzja wyłącza go jednak z gry. Prędko się okazuje, że uraz jest poważniejszy, niż przypuszczał, i konieczne staje się przeprowadzenie cyklu fizjoterapii. Klub zatrudnia w tym celu szanowanego fizjoterapeutę, doktora Daltona. Jednakże na pierwszej sesji zamiast doktora zjawia się jego córka, Scout.
Dziewczyna doskonale zna się na fizjoterapii, a rehabilitacją Eastona zajęła się na wyraźne życzenie swojego ojca. Niemniej jest kobietą młodą, śliczną, bystrą, zadziorną i pełną ogromnego wdzięku. Prędko orientuje się, że nowe zadanie może okazać się bardzo trudne do wykonania. Po pierwsze, musi udowodnić, że ona — dziewczyna — może z powodzeniem prowadzić rehabilitację w pierwszoligowym klubie, bo ma odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby sprawić, by Easton mógł znów wyjść na boisko. Po drugie, musi dotykać najbardziej pociągającego mężczyznę, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia, i nie wolno jej go pożądać. Dla terapeuty pacjent ma pozostać zakazanym owocem.
Ma pozostać, ale to nie takie proste. Easton ma bowiem tak cudownie umięśnione ciało. Gładką, jedwabiście ciepłą skórę. Przedziwne oczy, w które Scout mogłaby się wpatrywać bez końca. Jest psotny i bezczelny, a chwilami słodki i bezbronny. Kiedy dziewczyna dotyka Eastona, cały czas balansuje na krawędzi. Niepostrzeżenie rozkręca się spirala pragnień, wszelkie granice zostają przekroczone, a kolejne bazy zdobywane raz po raz... Rozpoczyna się niezwykły, ekscytujący i najbardziej emocjonalny mecz, jaki kiedykolwiek miałaś okazję oglądać!
Pozwól się uleczyć i wracaj do gry!

(źródło opisu Wydawca Editio Red)


                                                                                      ****

            "Jeśli on jest najlepszy, czy nie oznacza to, że ty jesteś druga po najlepszym?"


                                                                ****

Easton Wylder, kontuzjowany przystojniak bardzo chce wrócić na boisko. Ma mu w tym pomóc intensywna rehabilitacja. Kiedy jednak okazuje się że zatrudniony doktor to kobieta, mężczyzna początkowo uznaje to za żart.
Scout, córka jednego z najlepszych terapeutów - doktora Daltona, za wszelką cenę pragnie uzyskać dzięki tej pracy kontrakt życia. Kiedy więc Easton poddaje w wątpliwość jej umiejętności, postanawia pokazać na co ją stać. Kobieta ma zbyt wiele do stracenia, by na drodze jej marzeń stanął kolejny sportowiec, który(według niej) uważa że jest pępkiem świata. Jednak jak się okazuje, oboje mają o sobie mylne mniemanie.


                                                                     ****

"Widziałam jego sceptyczny uśmiech. Widziała uśmiech typu "wiem, że ktoś mnie w coś wkręca". Ale uśmiech typu "dostanę jutro to, co kocham" jest w jego wydaniu tak jasny, że rozświetla całe pomieszczenie"


                                                                   ****
Historia którą znajdziecie na kartach książki K.Bromberg, moim zdaniem nie jest jakaś specjalnie wyjątkowa. Nawet powiedziałabym dość schematyczna, jak to romans. Ma jednak plusa, że bohaterowie, kiedy ich poznajemy nie zieją do siebie jakąś nienawiścią, jak to często bywa w takich historiach. Wiecie- najpierw nienawiść, potem wielka miłość. Tutaj bardziej, droczą się ze sobą. Jedno i drugie próbuje udowodnić swoje najlepsze strony, co czyta się, nie powiem, bardzo przyjemnie.
Sam wątek miłosny, autorka rozwija na bazie wzajemnego poznawania się, i budowania nici zaufania. Poznajemy historie Eastona i Scout. Ich marzenia, strach i nadzieje. Kibicujemy im kiedy poznajemy relacje rodzinne. Jeśli chodzi o wątki miłosne, oj nie powiem, bywa baaardzo gorąco ;)
A sami bohaterowie? Nie da się ich nie lubić. Easton nie jest zadufanym w sobie przystojniakiem, który myśli tylko o kolejnych zwycięstwach w meczach baseballowych, i zaliczeniu kolejnych panienek. On jest bardziej męski, dojrzały. Ma swoje życiowe priorytety których się trzyma.
Scout to dziewczyna jednocześnie bardzo kobieca i twarda. Idzie ku wyznaczonym celom bardzo wytrwale. Jest kochającą córką, siostrą, sumienną pracownicą i ...wymarzoną partnerką dla "swojego zawodnika".
Jednak po przeczytaniu powieści mam wrażenie że to już było. Czegoś mi zabrakło w tej historii. Czyżbym miała znaleźć to w kontynuacji?
Jednak szczerze polecam powieść osobom które lubią lekką literaturę. To książka w sam raz na odpoczynek na plaży, relaks nad jeziorem, czy zwyczajnie chwilkę dla siebie.


                                                                       ****

                                                                    Daję : 7/10
Ilość stron : 294
Wydawnictwo : EDITIO REDZa egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Editio Red


2 komentarze:

  1. Wiedziałam, że spodoba mi się ta książka, już po samej okładce. Muszę przeczytać :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Czyta się naprawdę świetnie ;)Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny!

    OdpowiedzUsuń