piątek, 28 grudnia 2018

"Jedno życie" Anna Dąbrowska 80/2018

                                        "JEDNO ŻYCIE"
                                             Autor : Anna Dąbrowska
                                                 Wydawnictwo : Lira
Witajcie. Zapraszam dziś do poznania dalszych losów bohaterów "Jednej chwili".
Czy "Jedno życie" wyjaśniło coś z tajemnic tamtej historii? Czy miłość Matta i Emi przetrwa? Ależ bałam się tego tomu... A poza tym to...ostatnia recenzja ;) Zamykam powolutku rok 2018, ale niedługo będą podsumowania, wspomnienia, i mam nadzieję nowe recenzje. Mam nadzieję że wciąż zechcecie ze mną zostać. Szczęścia i pomyślności w tym nadchodzącym roczku!

-------------------------

Miłość żyje tak długo, póki tli się iskra nadziei... Emilia rozkwita w nowym związku. Nareszcie poznała wszystkie sekrety ukochanego i odważyła się podjąć zawodowe wyzwania. Wydaje się, że wspólne życie Emi i Matta wypełni szczęście i harmonia, jednak los bywa przewrotny i stawia na drodze bohaterów wiele przeciwności. Jedną z nich okaże się wuj Matta, James, który zrobi wszystko, by zniszczyć ten związek. Czy w świecie kłamstw i intryg sama miłość wystarczy do szczęścia? Ta opowieść to istny dynamit, który wybucha wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz!
(opis wydawcy)

------------------------


                                                                              ****

"Krwawiłem, ale było to niczym w porównaniu do tego, jak wewnątrz krwawiło moje stalowe serce. Nie odczuwałem bólu. Dusza we mnie umierała, a moje oczy przysłoniły się kotarą agonii."

                                                                             ****


Po poznaniu sekretu Matta Emilia jest spokojniejsza. Niby wie czego się spodziewać, jak wygląda życie ukochanego. Stara się spędzać z nim jak najwięcej czasu, podejmuje pracę w jego firmie. Ale wciąż dręczą ją koszmary w przeszłości i tak naprawdę nie do końca ufa swojemu mężczyźnie. Tym bardziej że wuj Matta, James nie chce spocząć na laurach i robi wszystko by związek tych dwojga nie przetrwał. Intryga za intrygą nie ułatwia życia młodym. Ludzką rzeczą jest się mylić i w pewnym momencie Emi postanawia wyjechać. Czymże jednak byłaby prawdziwa miłość gdyby nie przetrwała wszystkich burz?Kolejna szansa dla związku to nie tylko radość. To także próba odzyskania władzy nad przeszłością dziewczyny. Czy Emilia dowie się wreszcie kto skrzywdził ją najbardziej na świecie? Zapraszam do lektury...


                                                                              ****
   
                      "Te wyszeptane słowa były proste, ale budowały nas od nowa."


                                                                              ****"Jedno życie" Anny Dąbrowskiej, jest bardziej dramatyczne od tomu pierwszego. W życiu bohaterów zachodzi wiele znaczących zmian. Poznajemy prawdziwe twarze kilku osób, wyjaśniają się losy innych, a jeszcze innych bardziej komplikują. Jedno jest pewne, podstawą miłości jest zaufanie, a tego Matt i Emi wciąż się uczą.
 Emilia wciąż jakby dorasta, czasem zachowuje się zbyt spontanicznie,naiwnie,  ale czy w życiu tak nie bywa ze czasem robimy zanim pomyślimy?

Rzeczywistość wciąż miesza się z fantazją. Ale pamiętajmy że nie jest to typowa obyczajówka. To inna odsłona Ani Dąbrowskiej.


                                                                          ****

"Serce podpowiadało mi, że miłość będzie żyła tak długo, jak długo nie zgaśnie nadzieja. A on a zawsze umiera ostatnia."

                                                                         ****
Losy głównych bohaterów w tym tomie wciąż zaskakują, niepokoją a czasem przerażają. Autorka nie pozwala im na stabilizację w związku, emocjach i uczuciach. Nie mówiąc już o emocjach czytelnika!
Mimo rozwikłania kilku tajemnic, nie zgadzam się z opisem na okładce ze Emilia poznała wszystkie sekrety ukochanego. Bo to nie prawda! Matt wciąż po części żyje swoim życiem, według własnych planów. Co prawda, wierzę że czyni to dla dobra ukochanej, ale w chwili obecnej nie ułatwia jej życia swoim zachowaniem. Zakończenie  to znów wielki znak zapytania... Ciekawa jestem dalszych losów znanych nam już osób, dlatego z niecierpliwością wyczekuję tomu trzeciego " Jedna miłość".
Polecam.


Daję : 8/10
Ilość stron : 280
Wydawnictwo : LiraZa egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu LiraBrak komentarzy:

Prześlij komentarz