piątek, 21 grudnia 2018

"Kusicielka" Natasha Lucas 79/2018 ebook

                                              "KUSICIELKA"
                                                             Cykl Rasa
                                                   Autor : Natasha Lucas
                                                   Wydawnictwo : RW2010

Cześć.
"Kusicielka" to długo przeze mnie wyczekiwany drugi tom cyklu Rasa.
Tym razem głównymi bohaterami zostają Mikayla i Jared. Zapraszam na recenzję.
-------------------------------------
Mikayli życie nie głaskało. Urodzona dla zysku, mając za matkę pijaczkę i ćpunkę, nieustannie musi stawiać czoła różnym przeciwnościom. Zawsze jednak może być gorzej i dziewczyna przekonuje się o tym na własnej skórze. Wydarza się tragedia, która zmusza Mikaylę do ucieczki w niebezpieczną Drugą Strefę. Zmoknięta, przemarznięta i na pół przytomna zasypia w łóżku opuszczonej chaty, na którą przypadkiem udaje jej się trafić. Chata jednak, bynajmniej, nie jest opuszczona, a chwilowo nieobecny właściciel jest jednym z owianej złą sławą Rasy. Mężczyzna jest wielki, ponury, diabelnie seksowny i... nie może się doczekać, by pozbyć się Mikayli z domu. Jared nigdy nie szukał i nie chciał partnerki. Można więc sobie wyobrazić jego zdziwienie, gdy zjawia się ona w jego samotni, emanując zachwycającą mieszanką delikatności i seksu. Oparcie się urokowi Mikayli jest najtrudniejszym zadaniem, z jakim kiedykolwiek przyszło mu się zmierzyć.
(opis wydawniczy)

---------------------------------------                                                                      ****

              "Nie wrócę tam, więc wybieraj. Pozwól mi tu żyć, albo mnie zabij!"

                                                                      ****Mikayla, mieszkanka Pierwszej Strefy nie ma łatwego życia. Matka, uzależniona od alkoholu i pewnego mężczyzny, jest gotowa poświęcić dla niego wszystko. Nawet udawać że nie widzi jego zainteresowania jej  córką. Zresztą, nic dziwnego skoro urodziła ją tylko dla pieniędzy. Dziewczyna robi co może, by schodzić z drogi człowiekowi który ślini się na sam jej widok. I jakoś jej się to udaje. Do czasu. Kiedy pewnego dnia zostaje przez niego napadnięta we własnym pokoju, dochodzi do wypadku. Mikayla zmuszona jest uciekać. I tak właśnie trafia na tereny zakazanej Drugiej Strefy zamieszkiwanej przez legendarną i  niebezpieczną, jak głoszą wszelkie przekazywane sobie przez ludzi historie- Rasę. A w sumie na jednego z nich, który zmieni bieg jej dalszego życia.

I znów dochodzi do zderzenia dwóch światów. W małym, skrytym w lesie domku gdzie schroniła się Mikayla dochodzi do pierwszego spotkania z Jaredem, bratem bliźniakiem Jace'a, którego poznaliśmy w tomie pierwszym ("Wojowniczka") .
Jared od pierwszego momentu stara się odepchnąć i odstraszyć od siebie dziewczynę. Z jednej strony niesamowicie opiekuńczy, a z drugiej zimny i tajemniczy mężczyzna, ma w sobie coś co przyciąga dziewczynę jak magnes. Po kilku dniach spędzonych razem i odkryciu tajemnicy dziewczyny, Jared postanawia zabrać tę niezwykle odważną i często pyskatą osóbkę ze sobą do swojego świata. Już wtedy zaczyna czuć, że Mikayla może być tą jedyną, choć za żadne skarby do tego się nie przyzna.


                                                                       ****

                "Są osoby dobre i złe. W obu gatunkach. A źli zasługują na karę."

                                                                       ****Natasha Lucas znów zabiera nas do świata fantasy/ paranormal/romance. Znów jest niebezpiecznie, tajemniczo i gorąco, bo przypominam, cykl Rasa jest bardzo pikantny. To książka skierowana do dorosłego czytelnika.
Bohaterka drugiego tomu jest moim zdaniem bardziej odważna od swej poprzedniczki. Jest też bardziej zdeterminowana, wie czego chce i nie waha się pokazać na co ją stać- ma przecież swoje " nożyki" ;)
"Kusicielka" to powrót do znanych nam już bohaterów ale w nowych sytuacjach. To znów zaborczość, zazdrość o rożnych obliczach, gorąca miłość, opiekuńczość i strach. To kobieca fantastyka na naprawdę dobrym poziomie.
Mimo iż rzadko czytam powieści z duża dawką erotyki, po tomy Cyku Rasa sięgam z ogromną przyjemnością. Każdy bohater to nowa zagadka, przygoda, często dobry humor i zaskoczenie. Dwa światy, tak umiejętnie łączone wdają się rzeczywiste i prawdopodobne.
Kto wie, może kiedyś?...

Gdybym miała ocenić który tom podobał mi się bardziej, myślę że trudno byłoby mi dać zdecydowaną odpowiedź. Oba mają swoje mocne strony, choć muszę przyznać że tom drugi jest bardziej dopracowany, czyta się znakomicie chociaż...za szybko!


Daję : 9/10
Ilość stron (ebook) : 210
Wydawca : RW2010

Link do zakupu : "Kusicielka" Natasha Lucas
Za plik do recenzji dziękuję autorce Natashy Lucas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz