czwartek, 6 grudnia 2018

"Niszczący sekret" K.Bromberg 74/2018

                                 "NISZCZĄCY SEKRET"
                                                           Tom II

                                             Autor : K.Bromberg
                                           Wydawnictwo : EditioRedWitajcie.
Pamiętacie recenzję książki "Mój zawodnik" ? Jeśli nie, warto ją sobie przypomnieć przed lekturą "Niszczącego sekretu", bowiem to kontynuacja i zarazem koniec tej pięknej historii. Ale czy książka spełniła moje oczekiwania? Zapraszam.-------------------------
Dalszy ciąg emocjonującej historii Eastona Wyldera, gwiazdy baseballu, i Scout Dalton — zadziornej, odważnej i wyjątkowo ślicznej fizjoterapeutki. Scout dzięki swoim umiejętnościom doprowadziła Eastona do formy po poważnej i bardzo bolesnej kontuzji. Co więcej, przekroczyła nieprzekraczalną dla terapeuty granicę, sięgnęła po zakazany owoc i... zakochała się w swoim pacjencie bez pamięci. Easton otrzymał od niej więcej miłości i czułości, niż kiedykolwiek mógłby zapragnąć.

Mimo wszystko to ciągle zakazana, sekretna i bardzo trudna miłość. Niestety, chłopak nie wie o nieczystej grze, jaką prowadzi szef jego klubu. Nie bacząc na jego lojalność, przywiązanie i ogromną klasę, postanawia się go pozbyć. Scout podejmuje wielkie ryzyko i... przyczynia się do zmiany przez niego barw klubowych. Easton czuje się zdradzony i sponiewierany. Zawiedli go wszyscy, łącznie ze Scout, którą uważał za swoją ukochaną i najlepszą rehabilitantkę. Nagle jego świat się zawalił, a kariera stała się wielką niewiadomą. Własny klub go zniszczył, a kobieta rozczarowała. Jakby tego było mało, niebawem okazuje się, że problemy Wyldera wcale się na tym nie kończą. Chłopak będzie musiał zmierzyć się z pewnym mrocznym rodzinnym sekretem.

Czy zraniony bohater zdoła się podnieść i po raz kolejny zawalczyć o zwycięstwo? Tego dowiesz się, kiedy przeczytasz tę ekscytującą i emocjonalną historię! Przekonasz się, jak wielką siłę może mieć bezwarunkowa miłość, jak wielki wpływ na ludzkie losy mają ponure tajemnice z przeszłości. W tej opowieści znajdziesz śmiech, łzy, słodycz, gorycz, namiętność, poświęcenie i ogromne uczucia. Nie oderwiesz się od niej aż do ostatniej strony
(opis Wydawca)

--------------------------

                                                                         ****

"Nadejdzie taki dzień, synu, że ktoś pokocha w tobie to, czego nikt inny nie potrafił pokochać. Po tym poznasz tę jedyną dla ciebie."

                                                                       ****Easton wciąż ma pod górkę. Pechowy kontrakt, zmiana barw drużyny co skutkuje przeniesieniem i wydawałoby się zdrada Scout która swą decyzją sprawia, że jego świat zaczyna się walić, to niestety tylko niektóre z "plag" jakie padają na tego wydawałaby się silnego mężczyznę. Ojciec który był zawsze bohaterem okazuje się mieć tajemnicę która wychodzi na jaw przypadkiem i zupełnie w nieodpowiednim czasie, a do tego osobisty, traumatyczny wręcz sekret który Easton ukrywał całe swoje życie, nagle przestaje być sekretem. Jakby tego było mało podczas meczu spełnia się największy koszmar Eastona i Scout.
Jaki człowiek dałby radę znieść to wszystko. Czy można podnieść się z kolan po takich rewelacjach? O tym wszystkim przeczytacie na kartach "Niszczącego sekretu".

                                                                          ****

"Wyznanie innym swoich niedociągnięć kryje w sobie potężną siłę. Może i się odsłonisz, ale pokażesz innym, że mogą pokonać swoje ograniczenia."

                                                                         ****Jak pewnie niektórzy pamiętają "Mój zawodnik" nie do końca spełnił moje oczekiwania względem dobrej książki. Czegoś mi tam zabrakło. i już wiem czego. Brakowało dokładnie drugiego tomu i dalszego ciągu tej historii.
dopiero teraz Easton okazał się być bohaterem interesującym. Tajemnice, ciągła walka z niepowodzeniami, rozbudowanie wątków pobocznych takich jak historia rodziców, relacje Scout z ojcem i jego prawdziwe intencje spowodowało że powiedziałam wow! Na to właśnie czekałam!

"Niszczący sekret" to powieść o sile uczuć, przedstawiona z różnych perspektyw. Kobiety do mężczyzny, rodziców do dzieci. To książka gdzie porusza się ważny temat wstydu przed własnymi słabościami. Słabość nie jest wadą, to tylko coś z czym powinniśmy walczyć i pokazać światu że jesteśmy ponad to.
Bohaterowie wydają się być bardziej dojrzali, pewniejsi swoich wyborów, możliwości. Podejmują kluczowe decyzje przeganiając demony przeszłości. Układają relacje rodzinne co nie jest proste patrząc na wydarzenia z przeszłości. Jesteśmy też świadkami przełomu w życiu Eastona. Ten niezwykle silny mężczyzna udowadnia że warto marzyć, choć marzenia nie zawsze mają tę samą postać ;)
Polecam.


Przepraszam za brak własnego, wykonanego osobiście zdjęcia, ale do takiej okładki... co ja mogłam??? :) Grafika oczywiście moja ;)


Daję : 9/10
Ilość stron : 284
Wydawnictwo :  Editio Red


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Editio Red


1 komentarz:

  1. Czytałam pierwszy tom tej serii i w sumie nie był taki zły, ale też niczego mi nie urwał. Takie czytadło. Jakos od K. Bromberg to mi tylko te kolorowe Driveny ładnie weszły a reszta to nie bardzo.

    Podrugiejstronieokładki

    OdpowiedzUsuń