piątek, 7 grudnia 2018

"Kobiety nieidealne. Iza." Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles 75/2018

                            "KOBIETY NIEIDEALNE. IZA"
                                  Autor : Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles
                                                  Wydawnictwo : Replika


Dzień dobry.
Iza, to druga odsłona kobiet nieidealnych. Jak byłam zauroczona tomem pierwszym, tak po tym przepadłam na amen. Boję się kolejnego tomu. Bo im więcej przeczytam o bohaterkach tym mniej mi zostanie... Ale zapraszam na recenzję.-------------------------

Iza lubi mieć wszystko pod kontrolą. Ma nienaganną figurę, jeszcze lepsze CV, a gdy potrzebuje pomocy mężczyzny, po prostu za nią płaci. Gdy na jaw wychodzi pewna rodzinna tajemnica, okazuje się, że nie nad wszystkim da się zapanować, nie za wszystko da się zapłacić, a życie lubi płatać figle…

Drogie Czytelniczki, oddajemy w Wasze ręce historię pełną niedoskonałości, słabości, potknięć, upadków i wzlotów. Zrodziła się z naszej przyjaźni, a napisałyśmy ją dla Was. Bohaterki tej opowieści istnieją naprawdę, jesteśmy nimi my wszystkie: Ty, Twoja przyjaciółka, sąsiadka, matka, nauczycielka Twojego dziecka, Twoja dentystka i wszystkie kobiety, które codziennie spotykasz. Zamyślone, smutne, porzucone, ale również te szczęśliwie zakochane, szalone, niekonsekwentne, zwariowane, poważne, zdystansowane. Młode, starsze, miłośniczki trampek i te, które na co dzień biegają w szpilkach. Te walczące z nadwagą i te, którym zdarza się wypić za dużo wina. Przemądrzałe i niepewne siebie.
Jednym słowem: kobiety nieidealnie wyjątkowe.
Gosia Hayles
Magda Kawka
(opis Wydawca)

------------------------

Iza, druga z grona czterech przyjaciółek, to chyba najbardziej przebojowa z dziewczyn. Kobieta światowa, matka egzotycznego syna ze związku z Japończykiem, zamożna, piękna i zgrabna. Czegóż więcej można chcieć od życia. Jak widać można, a życie lubi pokazać że nie zawsze można mieć wszystko.
Mimo swojego wieku (zbliża się do czterdziestki) kobieta od zawsze czuje tęsknotę za swoim nigdy nie poznanym ojcem. Zdjęcie w ramce to jedyne co miała jako namacalny dowód jego istnienia. Kiedy dowiaduje się prawdy o swoim rodzicu postanawia go odnaleźć. Oczywiście nie mogłoby się obyć bez pomocy pozostałej trójcy.
Dodajmy sobie do tego perypetie dwójki nastolatków, majówkę w agroturystyce, przystojnego korepetytora Tomka, ciążę Basi, barwną, szaloną i pełną szalonych pomysłów matkę a do tego otwieranie własnego biznesu i mamy receptę na lekturę doskonałą.

                                                                               ****

"Lepiej by było już nosić ten wyidealizowany obrazek z ramki w sercu i myśleć, że to był jakiś szczególny facet, wyjątkowy człowiek, a nie ten...Dobrze matka zrobiła, że mnie okłamywała. Niedobrze że po tylu latach się przyznała."

                                                                               ****


Kiedy bohaterka książki traci pracę, nie uważa tego za koniec świata. Owszem ma chwile niepewności, ale wierne grono przyjaciółek którego z całego serca jej zazdroszczę, nie pozwoli zbyt długo rozpamiętywać "porażki".
Autorki książki jak zwykle nie dają się czytelnikowi nudzić. Ciągłe zwroty akcji, bohaterowie, a przede wszystkim bohaterki, mają tak bogate osobowości że czasem Izie współczułam. Weźmy taką, mamuśkę, niby chce dobrze a wychodzi, jak wychodzi... Boże uchowaj !

                                                                                  ****

"Całe życie marzyłam o normalnej, maminej matce. Mamie Muminka z wielką czarną torebką, w której kryje się pyszne jabłko, chustka do wytarcia nosa i kolorowanka."

                                                                                  ****Magdalena Kawka i Małgorzata Hayles potrafią w fantastyczny sposób pokazać codzienność. Bo przecież jesteśmy obserwatorami prawdziwego życia przyjaciółek. Tak jak wiele z nas borykają się z dorastającymi dziećmi, lokują uczucia tam gdzie rozum mówi nie!, planują przyszłość, jadą odpocząć, martwią się o najbliższych, czy też czekają na dobre wiadomości.
Znajdziecie tu sielskie krajobrazy, niebezpieczeństwo, miłość, potencjalnych tatusiów a do tego ogromną dawkę humoru, nadziei i ciepła. Ta książka to też dowód na to, że czasem obcy człowiek może nam dać to, czego nie znajdziemy w rodzinie.

Te cztery kobiety udowadniają że nie ważne jaki mamy status materialny, sytuację rodzinną czy priorytety. Prawdziwa przyjaźń jest ponad wszystko. To jak w muszkieterach. Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną ! Polecam.


Daję : 11/10
Ilość stron : 396
Wydawnictwo : Replika


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Replika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz