czwartek, 20 grudnia 2018

"Najdroższy sąsiad" Penelope Ward 78/2018

                          
                                "NAJDROŻSZY SĄSIAD"
                                           Autor : Penelope Ward
                                           Wydawnictwo : Editio Red


Cześć.
Czy komuś z was zdarzyło się najpierw przyjaźnić a potem zakochać? Czy przyjaźń w ogóle można łączyć z miłością? Przecież to ideał, mieć dwa w jednym - ukochanego i przyjaciela zarazem...
A jak to było u Damiena i Cheslea? Zapraszam.-----------------------------------
Jak poradzić sobie z życiem, które rozsypało się na wszystkie strony niczym zbite lustro? Chelsea była przekonana, że kocha z wzajemnością i że jest najszczęśliwszą dziewczyną świata. Chyba przeoczyła chwilę, gdy jej ukochany zaczął się od niej oddalać. A kiedy zrozumiała, że Elec już jej nie kocha i nie chce z nią być, jej świat runął. Czekała ją przeprowadzka do nowego mieszkania i puste życie w samotności. Do tego każdy kolejny dzień był niemożliwy do wytrzymania bez byłego, który tak mocno ją zranił.
Wkrótce jednak dziewczyna zorientowała się, że potrzebuje pomocy i musi jakoś stanąć na nogi. Dzięki siostrze zdecydowała się na terapię. Długie telefoniczne sesje z dr Veronicą Little miały ułatwić jej pogodzenie się ze stratą i nauczyć ją życia na nowo. Któregoś dnia jedna z takich terapeutycznych rozmów została przypadkowo podsłuchana przez sąsiada Chelsea, Damiena. Ten nietypowy początek znajomości stał się zalążkiem przyjaźni. Przyjaźni, która zmieniła wszystko...
Powieść, którą trzymasz w ręce, opowiada o przyjaźni, zakochaniu się, fascynacji i o odpowiedzialności. Jest pełna wzruszeń i niezwykłych namiętności. Chelsea czuje, że jej nowy sąsiad to nadzwyczajna osoba. A i ona fascynuje Damiena coraz bardziej. Z jakiegoś powodu jednak chłopak nie chce się zaangażować w nowy związek tak szybko i tak bardzo jak ona...
(opis Wydawcy)
-------------------------------------


                                                                              ****

" Kiedy cię poznałam było ze mną źle. Byłam na dnie. Co najdziwniejsze, nawet jeśli postanowisz, że pojutrze znikniesz z mojego życia, to i tak będziesz dla mnie źródłem siły, dzięki której sobie z tym poradzę- dzięki której mogę sobie poradzić ze wszystkim."

                                                                           ****
Kiedy po trudnym i bolesnym rozstaniu Cheslea zmienia mieszkanie, nie spodziewa się ze gburowaty właściciel hałaśliwych psów tak namiesza w jej życiu.
Damien, choć na pozór wścibski, złośliwy i niezbyt lubiący towarzystwo ludzi, to jednak mający w sobie niezwykły dar ratowania innych z opresji, a w szczególności swoją nową lokatorkę mężczyzna. To on ratuje dziewczynę kiedy z gapiostwa o mało nie spali mieszkania, to on uświadamia jej że ma w sobie siłę do otrząśnięcia się po rozstaniu i nie potrzebuje do tego psychoterapeutki, a już na pewno nie jednorożców !

Kiedy Cheslea dowiaduje się kim jest naprawdę Damien, nie interesują ją jego pieniądze. Zafascynowana jest jego tajemniczością, urodą, zachowaniem i ...trzymaniem jej na dystans.
Mimo iż ci dwoje działają na siebie jak magnes, mężczyzna otwarcie mówi że nie może się z nią związać. Nie dlatego że nie chce, ale dlatego że nie może jej ofiarować tego na co zasługuje. W zamian oferuje swoją przyjaźń. Ale czy to obojgu wystarczy? I jaką tajemnicę skrywa ten przystojny, bogaty artysta? To wszystko na łamach powieści.


To moje drugie spotkanie z twórczością autorki. I muszę przyznać, że podejście drugie jest o wiele lepsze. Jak "Drań z Manhattanu" pisany w duecie, był zwyczajnie lekki i przyjemny tak "Najdroższy sąsiad" ma w sobie coś magnetyzującego. Czyta się rewelacyjnie. Początkowe utarczki między głównymi bohaterami bawią, i są zapowiedzią dalszych niespodzianek.
Bohaterowie zaś dają się lubić, są interesujący, i tacy różni że aż grzech aby ich coś nie połączyło. Cheslea nie boi się zadawania pytań, nie zgrywa słodkiej idiotki, bardziej lubi igrać z ogniem. Damien znów może jest nieco irytujący przy chronieniu swojej tajemnicy, ale wynagradza to swym zdecydowaniem, opiekuńczością i męskością ( absolutnie nie mam tu na myśli jego atrybutów, o tym czytajcie sami :P )

Powieść jest z gatunku tych "nie dla grzecznych dziewczynek". Sporo tu namiętności, erotyki. Ale to bardziej tło. Znajdziecie tu różne odcienie miłości i przyjaźni. Są zwierzęta, wpływy rodzinne i zazdrość...
Przekonacie, że często przyjaźń to za mało. Szczególnie w przypadku kobiety i mężczyzny.
Polecam.


                                                                    ****

"Prawdziwą miłość, swoją bratnią duszę, znajduje się tylko jeden raz. Nie każdy ma tyle szczęścia, by w swoim życiu trafić na taką osobę"

                                                                   ****
Daję : 9/10
Ilość stron : 325
Wydawnictwo : Editio Red


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Editio RedBrak komentarzy:

Prześlij komentarz