poniedziałek, 26 sierpnia 2019

"Dar serca" Amanda Brooke 77/2019 (157)                                         "DAR SERCA"

                                               Autor: Amanda Brooke
                                        Wydawnictwo : Prószyński i S-ka
Witajcie.
Dar serca, każdy może te słowa interpretować inaczej. Jako tytuł, one mają wyjątkowe znaczenie, a sama książka... Jest po prostu świetna! Zapraszam.______________________

Wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu.
Trzy najlepsze przyjaciółki, jeden tragiczny wypadek.
Lucy czeka na nowe serce, odkąd tylko pamięta. Ale telefon z informacją, że znalazł się dla niej dawca, będzie słodko-gorzkim sukcesem, ponieważ by Lucy mogła żyć, ktoś inny musi umrzeć.
Julia, Helen i Phoebe przyjaźnią się od lat. Wspólnie przetrwały wiele ciężkich doświadczeń: nieplanowaną ciążę Helen, nagłą śmierć matki Phoebe, a teraz także rozpaczliwe próby Julii poczęcia dziecka razem ze znacznie młodszym mężem. Jednak każda z nich skrywa też wiele sekretów, które zaczynają wychodzić na jaw, gdy ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę.
Za sprawą jednego tragicznego wypadku losy tych czterech kobiet zostaną splecione już na zawsze, a Lucy dostanie wreszcie nowe serce. Tylko kto złoży tę ostateczną ofiarę?
(Opis wydawcy)

_______________________                                                                         ****

"Powiem ci, co jest nie w porządku. Ludzie, którzy zasługują na to, by żyć, tak samo jak ty czy ja, umierają, chociaż można by ich uratować."


                                                                          ****
Julia, Helen i Phoebe znają się i przyjaźnią od lat. Bliżej poznajemy je w bardzo ważnym dla nich okresie, kiedy całe ich życie zostaje poddane pewnym sprawdzianom i wyzwaniom.
Helen, kobieta, matka, którą została w bardzo młodym wieku, dopiero teraz zaczyna rozumieć rodzicielstwo i poznawać własną córkę. Początkowo traktując ją nieco jak życiowy balast, w obliczu rozstania uświadamia sobie jednak, jak bardzo ją kocha.
Phoebe, opiekuje się chorą na Alzheimera babcią, która ją wychowała. Staruszka coraz bardziej się od niej oddala, zapomina, a dziewczyna rozpamiętuje przeszłość i utraconą miłość, w czym wcale nie pomagają podjęte właśnie nauki jazdy w towarzystwie męża najlepszej przyjaciółki.
Julia to kobieta, która bardzo pragnie zostać matką. Wraz z Paulem, kochającym mężem, powoli podporządkowują celowi całe swoje życie.
Spotkania, rozmowy, pragnienia tych trzech kobiet przybliżają nam również przeszłość, która była zaskakująca. A czas teraźniejszy, to czas próby dla wszystkich naszych bohaterów.
I jeszcze Lucy, dziewczyna, która dosłownie stanowi serce tej powieści.                                                                            ****

"Powinniśmy żyć chwilą i do diabła z konsekwencjami, jeśli dzięki temu możemy zamienić zupełnie zwyczajny dzień w taki, którego nigdy nie zapomnimy."


                                                                          ****

"Dar serca" i opis okładkowy nieco mnie zmyliły. Byłam zupełnie przekonana, że ta książka będzie podporządkowana jednemu tematowi. Absolutnie nie! Ona jest zaskakująca.

Ta powieść to rewelacyjnie napisana książka o przyjaźni i miłości i marzeniach. O relacjach międzyludzkich i to zarówno w odniesieniu do osób sobie bliskich, jak i zupełnie obcych, przypadkowych. O poświęceniu i wyrzeczeniach, na które gotowi są bliscy sobie ludzie. O decyzjach, które są nieodwracalne.
Przyjaźń jest tutaj przedstawiona w przeróżnych odsłonach. Tej typowo kobiecej z ploteczkami, babskimi tajemnicami, spotkaniami przy winie, jak i ta, gdzie jedna przyjaciółka walczy o dobro tej drugiej, bez względu na konsekwencje.
Sam temat transplantacji, potraktowany jest bardziej " po macoszemu" i przedstawiony głównie na wątku potrzebującej serca Lucy. Przyznaję, odrobinę, ale naprawdę tylko odrobinę, jestem zawiedziona, że wątek jej postaci nie został bardziej rozwinięty.

Autorka nie poprzestała na przyjaźni i chorobie Lucy. Ona wplotła tu sporo innych wątków, które bardzo umiejętnie połączyła w całość. Mimo, że książka momentami jest bardzo smutna, o dziwo ma w sobie takie ciepło wynikające z relacji między bohaterami.
Książkę czyta się doskonale. Niełatwo przewidzieć kolejne sytuacje, co czyni ją ciekawą i interesującą do samego końca, a dodatkowo jest przepełniona emocjami. Przygotujcie chusteczki, bo przydadzą się nie raz.
Polecam z całego serca.


                                                                            ****

"Gdybyście nie skupiali się tak bardzo na tym, czego wam brakuje, może zaczęlibyście doceniać to, co dostaliście od losu."


                                                                            ****
Tu kupisz książkę➨ Kup książkę "Dar serca" Empik


Daję : 10/10
Ilość stron : 478
Wydawnictwo : Prószyński i S-ka

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.4 komentarze:

 1. Piękna i zachęcająca recenzja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po Twojej recenzji, bardzo się cieszę, że już wkrótce, również będę czytała tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie! Z chęcią przeczytam :)

  Pozdrawiam!
  recenzje-zwyklej-czytelniczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń