piątek, 5 października 2018

"Uleczę twe serce" KACI HADESA TOM II Tillie Cole 51/2018

                          
                                   "ULECZĘ TWE SERCE"
                                              Seria KACI HADESU TOM II
                                                       Autor : Tillie Cole
                                               Wydawnictwo : Editio Red
Witajcie :)
To już pięćdziesiąta pierwsza recenzja w tym roku, czyli tak całkiem nie próżnuję ;) Przyznam się jednak, że przeczytanych książek na ten rok mam prawie dwa razy tyle.
No cóż...Czytanie bardziej wciąga niż pisanie, nigdy tego nie ukrywałam ;) Ale ja nie o tym.
Dziś zapraszam na recenzję drugiego tomu serii Kaci Hadesa. Głównym bohaterem tym razem jest Ky, przyjaciel Styxa. Czy książka była równie porywająca jak tom pierwszy? O tym już za chwilkę ;)
-------------------------------------

Kiedy uroda staje się przekleństwem, wiara kajdanami, a otaczający świat nurza się w odrażających grzechach, tylko miłość może przynieść wyzwolenie i ulgę. Ale gdy uczucie łączy istoty z innych światów, muszą się one wyrzec swej przeszłości, swych przekonań i całkowicie zawierzyć sercu.
Piękna Delilah o złotych włosach i cudownym ciele wychowała się w sekcie. Wierzyła, że jest przeklęta, a ocaleć może tylko dzięki absolutnemu posłuszeństwu świętemu prorokowi, który objawiał jej wolę samego Boga. Kiedy wbrew swojej woli znalazła się wśród gangsterów, w świecie pełnym seksu, głośnej muzyki i zakazanych uroków życia, jedyne, czego pragnęła, to powrotu do swojej społeczności. Jednak gdy jej opiekunem został bezwzględny, zatwardziały grzesznik, jej pełne lęku serce zupełnie nieoczekiwanie drgnęło!
Przystojny Kyler, wiceprezes najbardziej przestępczego klubu motocyklowego w Stanach, kocha szybką jazdę, alkohol, towarzystwo swych klubowych braci, adrenalinę i piękne kobiety. Z życia korzysta pełnymi garściami, póki nie otrzymuje rozkazu zaopiekowania się niezwykle seksowną blondynką o dużych piersiach i pełnych ustach. Bardzo szybko orientuje się, że Delilah zawładnęła nim bez reszty. Zakochuje się w niej i wszystko się zmienia...
Gdy kochasz, miłość spali każdy grzech!
(źródło opisu Wydawnictwo editiored)

---------------------------------------                                                                      ****

"Nasze miejsce było wśród wybranego ludu Boga. Jako zrodzone z diabła, urodzone kusicielki, tylko tam mogłyśmy dostąpić zbawienia."

                                                                      ****

Delilah jest jedną z przeklętych. Według tego co wpierano jej od szóstego roku życia, jest owocem zrodzonym z szatana i stworzona do tego by wodzić mężczyzn na pokuszenie swą nieziemską wręcz urodą. Dziewczyna przez wszystkie lata spędzone w sekcie zaczyna wierzyć w swe przekleństwo. Ciągle wykorzystywana seksualnie w imię zbawienia, żyjąca w odosobnieniu tak naprawdę nic nie wie o świecie. Kiedy po rozbiciu sekty przez Katów, zamieszkuje z Maddie i Mae na terenie należącym do gangu jej świat staje na głowie. Szczególnie ze otrzymuje osobistego ochroniarza w postaci przystojnego,zepsutego do szpiku kości Kylera.


                                                                    ****


"Powstrzymaj się i oszczędź się dla kobiety, którą będziesz chciał poślubić zgodnie z prawem bożym. To jest czysta miłość, Ky. Pismo Święte mówi, że taka miłość jest jak żadna inna. Ta kobieta pomoże ci osiągnąć zbawienie albo przynajmniej stworzy ci bezpieczny dom, do którego będziesz chciał wracać."

                                                                   ****Kyler którego znamy już z "To nie ja, kochanie" to wciąż prawa ręka Preza, wciąż rozpustny arogancki typ, traktujący sex jako rozrywkę, nie ważne gdzie, nie ważne z kim. Kiedy dostaje za zadanie zaopiekowanie się Delilah, z wyglądu kobietą swoich marzeń, pod groźbą utraty tego co dla mężczyzny najcenniejsze robi wszystko, by nie zawieść swojego przyjaciela Styxa. Z czasem obowiązek zmienia się w przyjemność, a potem wręcz w potrzebę trwania przy tej niezwykłej dziewczynie. Czy twarde serce groźnego motocyklisty jest w stanie pokochać kogoś tak poranionego i stłamszonego przez życie?


Tillie Cole w kolejnej książce o gangu motocyklistów poszła podobną ścieżką co w tomie pierwszym. Czy byłam zawiedziona? Troszeczkę, jednak nie oznacza to że książka jest nudna i powielona powielona kropka w kropkę. Podobnie jak poprzednio, mamy złego chłopca i dziewczynę o duszy anioła, która wierzy z całego serca w Boga. Nie ważne jakimi celami prowadzona jest do zbawienia, ufa mu cały czas. Znów mamy porwanie... Jednak jest tu zasadnicza różnica. Bohaterka tomu pierwszego sama uciekła z sekty, Lilah została tak naprawdę z niej "wyrwana".
Ky, zły chłopiec przechodzi przemianę, co w sumie autorka pokazuje w bardzo fajny, czasami zabawny sposób. Jednak nie brak tu i emocji i  wzruszeń i mocnych dramatów. Najbardziej denerwowało mnie założenie, że kobieta która dzień wcześniej była brutalnie gwałcona nie marzy o niczym innym niż zbliżeniu z ukochanym. Jakoś na moją logikę to zupełnie nierealne i wyrwane z kosmosu ;)
"Uleczę twe serce" to książka o wytrwałości, o ogromnej miłości i przykład na to jak działają sekty. Tzw."pranie" mózgu wyrządza ogromne szkody, powrót do rzeczywistości nie zawsze bywa udany.
To także kontynuacja losów pozostałych bohaterów, których spotkamy w kolejnym tomie którego premiera już 23 października. Ja oczywiście już czekam na kolejny tom. Polecam, ale przypominam, że książka jest dla dorosłych czytelników ;)


                                                                       ****

"Myślałam o tym rozbrajająco przystojnym, opiekuńczym lecz zarazem grzesznym człowieku jak o moim  mężczyźnie... Zabrał kawałek mojej splamionej duszy... Mojego serca... I stał się częścią mnie."


                                                                      ****Daję : 7/10
Ilość stron : 376
Wydawnictwo : Editio Red


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Editio Red.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz