czwartek, 24 października 2019

RECENZJA PATRONACKA "Zaufaj mi jeszcze raz" Magdalena Krauze 94/2019 (174)


                             "ZAUFAJ MI JESZCZE RAZ"

                                             Autor : Magdalena Krauze
                                               Wydawnictwo : Jaguar
                                                             Tom II

Dzień dobry.
Jak myślicie, czy raz stracone zaufanie można odbudować? Z takim dylematem boryka się bohaterka kontynuacji "Czekałam na Ciebie". Magdalena Krauze znów zabiera nas w świat miłości, zazdrości i tajemnic, które dodają niezwykłego kolorytu całej powieści. Zapraszam.

_________________________

Po tym jak tajemnica Igora ujrzała światło dzienne, jego związek z Pauliną został wystawiony na ciężką próbę. Kobieta w poczuciu zdrady wyjeżdża, aby nabrać dystansu do sprawy oraz sił, żeby się z nią uporać. W urokliwym Karpaczu Paulina poznaje Adama – mężczyznę, którego życie boleśnie doświadczyło.
Czy pobyt z dala od Igora pozwoli Paulinie spojrzeć na świat z innej perspektywy?
Czy może pozwoli jej na to nieoczekiwana przyjaźń z Adamem?
(opis wydawcy)


_______________________                                                                                ****


"Miłość składa się z drobnych gestów, których nie dostrzegamy na co dzień. Dopiero wspomnienia otwierają nam oczy."


                                                                                ****Pamiętacie finał "Czekałam na Ciebie"? Musicie przyznać, że autorka nie cackała się z bohaterami.
Po tym, co zobaczyła Paulina, życie jej i Igora nieźle się skomplikowało.
Zawiedziona dziewczyna próbuje poukładać swe myśli, czuje się zdradzona przez ukochanego, postanawia wyjechać na jakiś czas, by odciąć się od redakcji i winowajcy.
Na miejscu w pensjonacie, poznaje Adama, mężczyznę, który na podstawie własnych doświadczeń uczy Paulinę inaczej patrzeć na świat i to, co otrzymała od losu. Czy rozmowy to jedyne co połączy tę dwójkę?

Igor za wszelką cenę próbuje przekonać swoją ukochaną do rozmowy, by wyjaśnić zaistniałą sytuację. Mimo że z jednej strony wie, że popełnił błąd, to jednak nie do końca czuje się winny. By odzyskać zaufanie dziewczyny, jest gotów na bardzo wiele. Jest uparty i zaskakujący w swych działaniach. Jednak czy to wystarczy, by Paulina zachciała z nim porozmawiać?Magdalena Krauze znów nie daje odpocząć swoim bohaterom. Po raz kolejny w życiu Pauliny i Igora wychodzą na światło dzienne tajemnice skrywane od lat. Autorka zwraca naszą uwagę na fakt, jak ważna w życiu człowieka jest rozmowa i zaufanie. Związek bez tych dwóch rzeczy nie ma szans przetrwania, a jak wiadomo człowiek zraniony, często czyni zupełnie coś innego. Ucieka przed zaistniałą sytuacją, próbując zapomnieć, ukryć swój ból. Tak robi właśnie Paulina. Wyjazd do Karpacza jest dla niej błogosławieństwem. W tym malowniczym miejscu, z dala od redakcji, Igora, zaczyna inaczej patrzeć na to, co się wydarzyło. Oczywiście dzieje się tak dzięki ludziom, którzy ją otaczają i uzmysławiają, jak wygląda sytuacja z perspektywy obserwatora.


                                                                            ****


"Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam się pożegnać. Nie można niczego odkładać na jutro, bo jutro jest niepewne."


                                                                             ****

Czekając na kontynuację, przyznaję, bałam się czy mnie nie zawiedzie. Czy nie będzie za słodko albo zbyt sensacyjnie. Jednak Magda pokazała, że wystarczy pisać o życiu, takim prawdziwym, jakie nie raz i nie dwa komplikuje nam plany. Życiu, na które same nie raz złorzeczymy, płaczemy ze smutku, czy szczęścia. I tak jest w tej historii.
Niezwykła historia Igora to test dla wielu związanych z nim ludzi, i tylko od nich samych zależy jej zakończenie.
Cudowne plenery, niezwykle plastyczny język, który sprawia, że czytając mam wrażenie, jakbym słuchała samej autorki, do tego bohaterowie, za którymi tęskniłam, to przepis na idealną książkę! Smaczku dodaje tutaj też legenda, która niejedną z nas pokieruje myślami, planami kolejnych podróży, prosto do Karpacza ;)
Jeśli dostrzeżecie na półkach tę cudowną, ognistą, ciepłą, okładkę, nie wahajcie się ani chwili. Bardzo polecam!Daję : 10/10
Ilość stron : 312
Wydawnictwo : JaguarZa egzemplarz do recenzji oraz możliwość patronowania książce dziękuję Autorce- Magdalenie Krauze oraz Wydawnictwu Jaguar.

7 komentarzy:

 1. Ne znam jeszcze tej serii. Recenzja super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo za recenzję. Książkę przeczytam ❣️❤️❣️🌹

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że możemy wspólnie potrenować tak świetnej książki. Moja recenzja już jutro a, właściwie dzisiaj. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Chcę tylko szybko doradzić każdemu, kto ma trudności w swoim związku, aby skontaktować się z doktorem Agbazarą, ponieważ jest jedynym, który jest w stanie przywrócić zerwany związek lub zerwane małżeństwo w ciągu 48 godzin . Możesz skontaktować się z dr Agbazarą, kontaktując się z nim na jego telefonie komórkowym za pośrednictwem WhatsApp pod numerem ( +2348104102662) lub pisząc do niego za pośrednictwem poczty elektronicznej na ( agbazara@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń