środa, 9 października 2019

"Świetnie się bawię w twoich snach" Izabela Skrzypiec Dagnan 89/2019 (169)


                "ŚWIETNIE SIĘ BAWIĘ W TWOICH SNACH"

                                  Autor : Izabela Skrzypiec- Dagnan
                                     Wydawnictwo : Zysk i S-ka
Dzień dobry.
Ta książka to dowód na to, że miłość ma wiele odcieni. Czasem jest szalona, czasem rozsądna, a czasem miewa zupełnie nieróżowe tło. Zapraszam.
____________________________

Jak jeden nieprzemyślany krok może wpłynąć na nasze życie? Jula kocha Krystiana, Krystian kocha Julę. Wydawałoby się – prosta historia. A jednak nie potrafią być razem. Ona próbuje ukoić smutek, choć nie do końca jej się udaje. On tęskni, ale stara się ułożyć sobie życie na nowo. Na drodze obojga pojawia się ktoś inny. Każde z nich stanie przed pytaniem, czy warto postawić wszystko na jedną kartę.
(opis wydawcy)

____________________________


                                                                     
                                                                         ****

"Boże, dlaczego ludzie odchodzą od siebie, mijają się, rozchodzą, przerywają tak gwałtownie tę więź, uczucie, przywiązanie, bliskość? Dlaczego tak ciężko się dogadać? Dlaczego tak ciężko ze sobą żyć?"


                                                                           ****Julia jest jeszcze młodą, 26- letnią dziewczyną z głową pełną marzeń, pomysłów. Kocha szaleństwa, wino, nie jest jeszcze gotowa na stabilizację. Niegdyś kochała Krystiana, teraz krok po kroku zaczyna wiązać się z Rafałem, mężczyzną bardziej stąpającym po ziemi, starszym, gotowym uchylić jej nieba, ale pod pewnymi warunkami.

Krystian to facet, którego polubiłam od razu. Męski, wysportowany, kocha biegać, bierze udział w wielu zawodach, maratonach. Miłością jego życia jest Jula, jednak skoro ich drogi się rozeszły, próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Pomaga mu w tym poznana w klubie dziewczyna Daria. Nie może o niej zapomnieć, a gdy po raz kolejny spotyka ją na zawodach jako uczestniczkę, czuje, że nie może jej łatwo odpuścić.Ta książka to kolejny, moim zdaniem, bardzo udany debiut. Czyta się fantastycznie. Fabuła poprowadzona jest w bardzo ciekawy sposób, przedstawiając nam życie poszczególnych par, czyli tutaj Jula -Krystian, Jula- Rafał i Krystian- Daria.
Co ciekawsze i zaskakujące, to życie jest bardzo realistyczne, bez pokazywania wyidealizowanego świata. Nie opiera się na samych randkach, motylkach w brzuchu, scenach łóżkowych. To także problemy dnia codziennego. Utrata pracy, trudności w znalezieniu nowej, dramaty niedoszłej matki, zdrada, czyli to, co mamy na co dzień, a co generalnie kiepsko się sprzedaje. Jednak nie martwcie się, nie będzie znów tak surowo, w końcu to powieść obyczajowa gdzie głównym tematem są związki i uczucia.


                                                                            ****

          "Młodzieńcze miłość są niebezpieczne- wloką się za nami przez całe życie..."


                                                                            ****

Związek Juli i Krystiana widzimy jako niezwykle ekspresyjny, pełen uniesień, szaleństw, erotyzmu i pożądania, a jednak taki spowity mgiełką tajemnicy. Kiedy się rozpada i bohaterowie powoli oswajają się z nowymi partnerami, kibicowałam im bardzo, głownie ze względu na Rafała i Darię, ludzi, którzy moim zdaniem zasługują na szczęście, uczciwość i miłość, chociażby dlatego, że sami są bardzo w porządku. Stawiają jasno swoje warunki, są uczciwi i tacy po prostu dojrzali emocjonalnie.
Czytając obawiałam się, że albo Jula, albo Krystian nagle powie stop i coś wywinie. I wiecie co? Ta powieść toczy się w takim kierunku, że aż cierpnie skóra. Samo zakończenie musiałam przeczytać dwa razy, by się upewnić czy czegoś źle nie zrozumiałam. Jestem absolutnie na tak! Bardzo polecam.

Daję : 9/10
Ilość stron : 288 ( ebook)
Wydawnictwo : Zysk i S-kaZa egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka
8 komentarzy:

 1. Kochana, po tak intrygującej recenzji i gorącym poleceniu, nie mogą nie przeczytać tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko będziesz miała okazję czytaj! A czyta się ją bardzo szybko❤️

   Usuń
 2. Teraz to już wiem na pewno, że muszę przeczytać taką książkę. Dzięki za recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie napisane :) Mi trochę ta książka skojarzyła się z książkami Martyny Senator :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Martyny czytałam dopiero dwie, mam kolejne na półkach, ale brak czasu😔a szkoda, bo lubię jej książki ❤️

   Usuń