czwartek, 1 kwietnia 2021

"Upadek milionera" Izabella Frączyk Jagna Rolska PATRONAT Przedpremierowo 16/2021 (273)

 


                                      "UPADEK MILIONERA"

                                                               Tom 2.
                                                Autor : I.Frączyk  J.Rolska
                                            Wydawnictwo : Prószyński i s-ka


Cześć.
Dziś zapraszam na Kefalonię, gdzie toczy się większość akcji najnowszego i chyba jak dotąd najgorętszego patronatu Papierowych stron. W życiu Danki i Emila znanych z "Kaprysu milionera" zachodzą kolosalne zmiany.
----------------------------------

Niespodziewane kłopoty oraz nabierająca tempa kryminalna intryga sprawiają, że nasi bohaterowie muszą w pośpiechu opuścić Polskę. Kefalonia - malownicza grecka wyspa - gwarantuje bajkowe widoki i cudowny klimat, ale jednocześnie funduje codzienną walkę o przetrwanie. Pobyt na obczyźnie dostarcza wielu rozterek i trosk, przy okazji ucząc, jak wygląda prawdziwe życie i co tak naprawdę się liczy.
Czy Danka, Emil i Marek dojdą do porozumienia? A może na ich drodze stanie ktoś jeszcze?
(opis wydawcy)


--------------------------------                                                                               ****

"Zobacz, siedzisz tu i umyka ci szczęście. Bo martwisz się czymś co właściwie jest kompletnie nieistotne, a jednak nie pozwala ci docenić piękna, jakie cię otacza."                                                                               ****


Danka powoli układa sobie na nowo życie u boku Marka, któremu ufa bezgranicznie. Zmiana lokum, praca marzeń, a do tego niezwykłe zlecenie sprawiają, że jest szczęśliwa. Nie byłaby jednak sobą, gdyby jej życie nagle stało się takie idealne. Marek od jakiegoś czasu ma swoje tajemnice, ona zaś jest uczestnikiem groźnego zdarzenia, skutkiem czego ląduje, i to dosłownie, w Grecji na małej wyspie, i to z facetem, którego ostatnio nie trawi.
Emil po pamiętnych wydarzeniach z tomu pierwszego, jest zagubiony. Narkotyki, sex, ciągły kac sprawia, że nie musi myśleć o tym, co się stało i nie tęskni. Jednak i on ma swoje granice, a kiedy wydaje się, że wychodzi na prostą, znów obrywa, i nomem omen trafia z Danką do Kefalonii. Śladem za nimi rusza pewna kobieta. Kim jest, i jak potoczą się losy bohaterów w tych pięknych okolicznościach, już wam nie zdradzę. Musicie przeczytać to sami.

                                                                           ****

"Wcześniej nie miała pojęcia, że aż tak bardzo jej na nim zależy. Trzeba było dopiero takiego nieszczęścia, żeby zrozumiała, jak ważną postacią w jej życiu się stał."                                                                          ****
Iza i Jagna znów pokazały, że są idealnym duetem pisarskim. Wartka akcja, zagadka kryminalna, niezwykli bohaterowie, rewelacyjnie pokazane greckie klimaty, czasem wręcz bulwersująca mentalność turysty na wakacjach (pamiętacie niegdyś modne seriale paradokumentalne z wakacji, z aktorami wprost z ulicy? To prawie o nich!) i mnóstwo, ale to mnóstwo temperamentnych, namiętnych akcji, to właśnie w skrócie "Upadek milionera".
Jestem bardzo ciekawa, jak odbierzecie nowe wcielenia Danki i Emila Kastnera, to jak sobie poradzą w nowych warunkach i codziennych wyzwaniach na wyspie :)
To, co mnie zachwyciło w tym tomie, to egzotyka, przepiękne opisy i humor. Danka mimo swej przebojowości, wciąż ma tendencję do popadania w kłopoty, a do tego okazuje się, że lubi korzystać z życia, szczególnie tego erotycznego. Ten tom jest naprawdę bardzo gorący!
Autorki nie idą na łatwiznę, i nie serwują nam wyłącznie lekkiego erotycznego romansu, o nie. Uknuły tutaj kolejne intrygi, które czytelnik poznaje krok po kroku, próbując rozgryźć drugoplanowe postaci. Poznacie zatem sprytną studentkę, która ostrzy pazurki na Emila, gorącego, przystojnego greckiego szefa hotelu, który ceni nie tylko pracowitość Danki, a do tego tajemniczą Ukrainkę.
Czytając, nie da się nudzić, uśmiech nie schodzi z twarzy, chociaż są momenty, kiedy cierpnie skóra, i to nie tylko przez temperament bohaterów.
Na dodatek obie Panie autorki, zgotowały nam niespodziankę finałem, bo mało kto się spodziewa czegoś takiego! Polecam.


Daję : 9/10
Ilość stron : czekam na wersję papierową
Wydawnictwo : Prószyński i s-ka


Książkę zakupicie m.in tutaj Upadek milionera Empik


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Prószyński i s-ka2 komentarze:

  1. Będę miała na uwadze tę książkę, tym bardziej, że czytałam "Kaprys milionera"

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że nie będziesz się nudzić <3

    OdpowiedzUsuń