piątek, 9 listopada 2018

"Facet do poprawki" Joanna Sykat 62/2018

                                    "FACET DO POPRAWKI"
                                                   Autor : Joanna Sykat
                                                     Wydawnictwo : Replika
Cześć.
Dziś książka zaskakująca. Bo wiecie... jej po prostu nie da się czytać !!! Nie i nie! Ją się "połyka" w całości i na jeden raz! Zapraszam.


-------------------------------

Z Gundą lepiej nie zadzierać. Wiedzą coś o tym „obiekty” wystawione jej przez zdradzane, wykorzystywane i porzucane żony. Filigranowa sylwetka, niebieskie oczęta, a w główce mnóstwo pomysłów na pognębienie wrednego rodzaju męskiego.
Czy tak już będzie zawsze?
Czy poza Kune, przedstawicielem nietypowego gatunku pupilów, znajdzie się jakiś samiec zdolny spiłować nieco pazurki ostrej facetki?

Joanna Sykat, autorka epicko-lirycznych powieści o trudnych związkach, rodzinnych relacjach, marzeniach, nadziejach i niedomówieniach w innej tym razem komediowej odsłonie.
(źródło opisu Wydawnictwo Replika)


--------------------------------


                                                                              ****

                      " Tak, tak. Taka już moja karma. Polowanie na facetów."

                                                                              ****


Gunda, bohaterka najnowszej książki Joanny Sykat to kobieta o tysiącach twarzy. Twarzy których najlepiej nigdy nie poznać, a już broń Boże zapamiętać. To kobieta detektyw, która pomaga pokrzywdzonym w związkach kobietom odzyskać szacunek, majątek i czego tylko te zapragną. A sposobów ma bez liku. Dodajmy do tego pomoc policyjną na każdy sygnał, akcesoria pomocnicze w postaci jadowitych pająków czy fikuśnych fatałaszków i mamy fantastyczną lekturę, której nie polecam czytać publicznie!


                                                                               ****

" Puszczaj, krowo, bo pęknie!- wysyczała Gunda, pozwalając jednak Anicie na chwilowe zwycięstwo."

                                                                              ****


Komediowa odsłona autorki jest dla mnie hitem. Lekka, z niesamowitą ilością przezabawnych humorów sytuacyjnych. Do tego ukazująca moc zdradzonych kobiet gotowych właściwie na wszystko. Autorka pokazuje, że życie można zacząć od nowa nawet po kilkunastu latach małżeństwa. Udowadnia że warto walczyć o siebie i obala również mity co do słabej płci. Oj, panowie, nie chciałabym być w waszej skórze podczas spotkania  z wojowniczą Gundą ;)
Z drugiej strony Joanna Sykat pokazuje że twarda babka to także delikatna kobietka. Marząca o stabilnym związku, wspólnych śniadaniach i rozczulająca się nie wiedząc czemu nad obrzydliwym pająkiem!
"Faceta do poprawki" przeczytałam (no dobrze, połknęłam!) w 90 minut. Bo tyle trwała moja podróż autem kiedy przeczytałam książkę, oczywiście na miejscu pasażera! Z ogromną przyjemnością przeczytałabym kolejną książkę o losach tej bohaterki, bo nie sądzę aby Gundzie zabrakło kolejnych pomysłów na rozwijanie swojej działalności.
Chociaż książka najbardziej przypomina mi komedię, niesie bardzo życiowe przesłania. O tym jak łatwo zaprzepaścić małżeństwo, o pokusach teraźniejszego świata i o wartości prawdziwej przyjaźni... Naprawdę warto zwrócić na nią uwagę nie tylko w zamiarze uśmiania do łez.
Polecam !


Daję : 10/10
Ilość stron : 278
Wydawnictwo : Replika

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Replika.


2 komentarze: