środa, 7 listopada 2018

"Jedna chwila" Anna Dąbrowska 61/2018

                   
                                           "JEDNA CHWILA"
                                                                  Tom 1

                                                    Autor : Anna Dąbrowska
                                                       Wydawnictwo : Lira
                                                   Seria : Biblioteczka Liry
Witajcie.
"Jedna chwila" to książka która ma szansę zdyskwalifikować mój nr. 1 jakim jest "W rytmie passady".
Niby ta sama autorka, niby tak samo zaskakujące zakończenia, a jednak styl powieści zupełnie inny. Jest bardziej tajemniczo co doskonale pobudza apetyt na więcej. Zapraszam.----------------------------------

Czy można być szczęśliwą w świecie, w którym wszystko, co się posiadało, było grą pozorów? Emilia postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. Los wydaje się dla niej łaskawy. Stawia na jej drodze tajemniczego mężczyznę, który mocno ją intryguje. Bohaterka dopiero przy nim czuje, co to znaczy żyć naprawdę. Zawiera z Mattem pewien układ, który budzi w niej zarówno przerażenie, jak i fascynację... Czy można kochać kogoś tu i teraz, zapominając o złej przeszłości? Ile tajemnic jest w stanie znieść Emilia? Ta opowieść pokazuje, że czasami warto zaryzykować i zacząć życie od nowa.
(źródło opisu Wydawnictwo Lira)

----------------------------------

                                                                           ****

"Mijały dni, a ja czułam jak ulatuje ze mnie nadzieja. Ludzie mówili, że jej utrata to pierwszy stopień do śmierci duszy. Dusza ludzka miała być nieśmiertelna, niepokonana, ale moja zaczynała odchodzić... Unosiła się wysoko w powietrzu i znikała."

                                                                          ****


Emilię, główną bohaterkę powieści poznajemy prawie że w przeddzień ślubu. Okazuje się jednak , że dziewczyna w ostatniej chwili przejrzy na oczy i dojdzie do wniosku że pomyliła przyjaźń z miłością. Ba... po pewnym czasie i przyjaźń stała się taka, jakaś nijaka i chyba nie do wytrzymania. Wszystkie okoliczności uświadamiają ją, że nie jest jeszcze gotowa na krok jakim jest ślub, a już na pewno nie z egoistycznym snobem Anatolem.
W drodze do Londynu na prezentację projektu z pracy, poznaje tajemniczego mężczyznę Matta, i nie wiedząc czemu godzi się na jego zaskakującą propozycję.

Matt, pewny siebie przystojniak. Ma w sobie coś, co sprawia że Emilia stara mu się ufać. Zamożny, tajemniczy, mieszka w cudownym domu i ma niecodzienny zawód. Już po pierwszym spotkaniu jest zafascynowany nową znajomością i pragnie poznać Emilię bliżej.

Oprócz tej dwójki poznacie też postaci drugoplanowe w tym moją imienniczkę Agnieszkę - przyjaciółkę Emilii. Dziewczynę która trzeźwo patrzy na świat, ale marzenia ma takie jak większość z nas. Ma również romantyczną tajemnicę...

                                                                        ****

" Życie to jedna wielka niespodzianka. Otwierasz własne pudełko życia i wyciągasz z niego różne chwile, te dobre i te złe, i nigdy nie wiesz, co znajduje się na samym dnie. Każdy kolejny dzień to zagadka którą należy rozwiązać. "


                                                                      ****
"Jedna chwila" to cudowna powieść o sile przyjaźni, szczerych uczuciach, trudnych wyborach, zaufaniu, a także zaskoczeniach jakie przynosi los. Życie nigdy nie jest łatwe. Jest pełne niespodzianek, nie zawsze miłych ale często tym wartościowszych.
Ania Dąbrowska w swej książce stawia na tu i teraz. Jej bohaterka mimo iż nie jest przebojową dziewczyną ma odwagę zaryzykować. Ma odwagę zaufać właściwie obcemu mężczyźnie mimo iż dopiero co zawiodła się na narzeczonym. Nie żyje przeszłością. Nie rozpamiętuje. Wie że aby coś zyskać najpierw trzeba coś stracić.
Ania udowadnia i przypomina że opakowanie, wygląd nie jest wyznacznikiem tego  co znajdziemy w środku. A środek często jest piękniejszy niż sobie to wyobrażamy ;)
Ta powieść ma w sobie to coś. Jest ciepła, ma w sobie coś bajecznego i mnóstwo romantyzmu. Jest jednak i dramat, ale o tym proponuję przeczytać osobiście.
Ja już z niecierpliwością czekam na dalsze losy Matta i Emilii.
Książka dostępna wyłącznie w placówkach Poczty Polskiej.


Daję : 9/10
Ilość stron : 280
Wydawnictwo : Lira
Tom : 1

Tytuł następnego tomu : "Jedno życie"

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Lira.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz