środa, 13 marca 2019

"Dlaczego, mamo?" Daria Skiba ( AMBASADORSTWO) 20/2019 (100)

                                       "DLACZEGO, MAMO?"
                                                       Autor : Daria Skiba
                                               Wydawnictwo : Videograf

Cześć.
Daria nie daje ostygnąć naszym emocjom i znów wstrząśnie waszymi serduchami. Zapraszam.
______________________

Kobieta jest w stanie znieść wiele, ale nie wszystko…
Nastoletnia ciąża zawsze jest zaskoczeniem. Tak samo było w przypadku Marleny, dla której stan błogosławiony był początkiem zmian. Całe jej życie przewróciło się do góry nogami, kiedy ona starała się walczyć… Ile trudu wymaga wychowanie dziecka dla kogoś, kto sam nim wciąż jest? I jak wiele może znieść nastolatka, której życie nie raczyło oszczędzić?
„Dlaczego, mamo?” to opowieść nie tylko o macierzyństwie, ale także o sprawach z nim związanych, o których na co dzień się nie mówi.
(Opis wydawcy)

_______________________

                                                                        ****
"Niestety wtedy nie wiedziałam, że najgorsze jest niewidzialne dla oczu. Największy smutek wyrażają serce i oczy człowieka, nie uśmiech lub jego brak."

                                                                       ****Marlena to jeszcze nastolatka. Zakochana w swoim chłopaku, nie zdaje sobie sprawy, że jeden dzień może zmienić wszystko. Nagle okazuje się, że jest w ciąży, a miłość życia ma już inne plany.
Mimo iż ma bliskich, na których może liczyć, czuje się samotna, pogubiona. Dwie kreski na teście zmieniają wszystkie jej plany na najbliższą przyszłość. Jednego jest pewna, chce urodzić to dziecko mimo wszystko.


Daria Skiba po raz trzeci mnie zaskoczyła. Ta książka to już nie powieść o młodzieńczej miłości to coś więcej. To historia, o dziewczynie, jakich dziś wiele. Wczesna, nieplanowana ciąża. Niedojrzałość partnera i brak oparcia z jego strony sprawia, że nie wszystko toczy się, jak powinno.
Marlena mimo młodego wieku stara się być dojrzała i odpowiedzialna, i taka jest na zewnątrz. Jednak gdzieś tam w głębi serca to przerażona dziewczynka, która boi się, że skrzywdzi to maleństwo.

Nie jestem matką, nie mogę się w żaden sposób utożsamiać z przeżyciami Marleny. Mogę sobie jedynie wyobrazić czas oczekiwania na rozwiązanie, na podstawie obserwacji otoczenia. Taki czas powinien być radosny, nawet jeśli z obawami to takimi, które można rozwiać.

Pojawienie się w życiu dziewczyny dojrzałego mężczyzny, jakim jest Arek, wiele wniosło do jej życia. Jednak demony tkwiące w jej duszy nie dają za wygraną i wciąż dręczą tę zagubioną kobietę, a Arek mimo ogromnej wytrwałości nie potrafił ich przegonić i dotrzeć do Marleny.
Kosztem własnych marzeń, chce ona podołać wyzwaniu, jaki rzucił jej los, chce udowodnić, że da radę. Ale jaki będzie tego finał?


                                                                         ****
"...Zawsze była tuż obok, by we właściwym momencie wyciągnąć ramiona w moją stronę. Oby nigdy jej nie zabrakło w najważniejszych życiowych chwilach.
Mamo, oby nigdy cię nie zabrakło."
                                                                        ****


"Dlaczego, mamo?" to książka gdzie nie znajdziecie nieskomplikowanej historii, chmar fruwających motylków i słodkiego lukru. To powieść bardzo cierpka, prawdziwa, odkrywająca to, co zazwyczaj bywa ukryte i uważane za wstydliwe. Coś, o czym nie mówi się otwarcie. Ale czy słusznie? To już zostawię waszej ocenie.

To według mojej oceny najbardziej dojrzała książka Darii, dowodząca, że niektóre decyzje warto podejmować bardziej świadomie, bo może wtedy takich historii, bólu i krzywd będzie nieco mniej. A jeśli już się zdarzą, nie odpuszczajmy, nie lekceważmy i starajmy się pomóc. Polecam!


Daję : 10/10
Ilość stron : 309
Wydawnictwo : Videograf


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Autorce, oraz Wydawnictwu Videograf.


6 komentarzy:

 1. Właśnie wczoraj ta książka do mnie dotarła i jestem jej niezmiernie ciekawa. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje :D Książka wydaje się być bardzo interesująca. Czasem warto coś takiego poczytać :D
  ~Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daria to dla mnie przykład wyrwałości. Jestem z niej dumna, że tyle juz osiągnęła i pisze tak dobrze! 💗

   Usuń
 3. Lubię tę książkę. :)

  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń